Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Top Modelli Yelek

Top Modelli Yelek

MALZEME: Nako Nakolen

RENK NO: 569 (3 yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü

ARKA: Yetmiş ilmek başlanır. Yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde düz örgü ile devam edilir. Beden boyu otuzyedi santimetre ‘de kol için şişe oniki ilmek eklenir. Beden boyu atmışbir santimetre’de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. İlave edilen oniki ilmek üzerine onaltı tane top modeli yapılır.

Top modeli yapılışı: Bir ilmekten yedi ilmek çıkarılır ve sol şişe geçirilir. (Bir ilmek şişten çıkarılmadan iplik, yedi kez öne ve arkaya alınarak ters ve düz örülür. Bir ilmek yedi ilmek haline getirilir. Tümü bir defada kesilerek top oluşturulur.) Daha sonra diğer ilmeklere geçilir.


bayan kadın Top Modelli Yelek modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Top Modelli Yelek

ÖN: Otuzdört ilmek başlanır. Yedi santimetre iki+iki lastik örülür, lastik üzerinde diagram takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu otuzyedi santimetre’de kol için şişe oniki ilmek eklenir. Beden boyu atmışbir santimetre olduğunda ilmekler bir defada kesilir.

YAKA PATI: ön beden kenarından şişe yüzoniki ilmek toplanıp yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür. Örgünün bel kısmından kendi yünü ile yapılmış bir kordonet, ajurlardan geçirilip önde yer alan yaka bandı ikiye katlanıp bağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ