Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Spor Erkek Kazağı Örneği

Spor Erkek Kazağı Örneği

GEREKLİ MALZEMELER:
650 gram yün
2.5, 3 ve 3.5 no’lu şişler.
3 adet düğme
Spor Erkek Kazağı Modeli
Arka: 2.5 no’ lu şişlerle ön parçadaki gibi 170 ilmek atın ve 2/2 lastik örün. Toplam 5 cm. yükseklikte 3,5 no’lu şişlerle desenli örgüye geçin. 1. sırada toplam 176 ilmek elde etmek üzere belirtilen artırmaları yapın. 72 cm. toplam yükseklikte yaka için orta 62 ilmeği kesin ve yaka tarafından 2 ve 1 ilmek eksilterek iki parça olarak devam edin. Aynı anda toplam 72 cm. yükseklikte 3 seferde 54 ilmek kesin (3 kere 18 ilmek). Diğer parçayı tamamlayın.
Kol: 2.5 no’lu şişlerle, ön parça gibi, 72 ilmek atın ve 7 cm. boyunca 2/2 lastik örün. Son sırada eşit aralıklarla 22 ilmek artırın. Şemanın 3. sı-rasından başlayarak 3.5 no’lu şişlerle desenli örgüye geçin. Aynı anda yanlardan 2 sırada bir 36 kere 1 ilmek artırın. Desenli örgüyü artırdığınız ilmeklere göre yayın. Toplam 57 cm. yükseklikte yanlardan 4 kere 16 ilmek kesin, kalan 38 ilmeği bir seferde kapatın. Aynı şekilde diğer kolu örün.

Erkek Kazağı Modeli örneği spor mavi yün örülüşü
Tamamlama: Sağ ön yaka açıklığı boyunca 3 no’lu şişlerle 52 ilmek alın ve 3 cm. 2/2 lastik örüp ilmekleri bekletin. Aynı şekilde sol ön yaka açıklığı boyunca örün, ama 1,5 cm. yükseklikte 2 ilmeklik 3 ilik açın (1. ilik ilk 8 ilmeğin içinden, diğerleri 18 ilmek arayla) ilik açmak için 2 ilmek kesin, sonraki sırada bu kestiğiniz ilmeklerin yerine yenilerini atın. Omuzları dikin. Yaka için 3 no’lu şişlerle 172 ilmek alın: 69 ilmek arka yakadan, 52 ilmek sağ önden, 52 ilmek sol önden. 1 sıra 2/2 lastik ördükten sonra sadece orta 56 ilmeği örmeye başlayarak, kısaltılmış sıralara geçin. Sonra bu 56 ilmeğin yanlarından, 2 sırada bir 4 ilmek alın. Yandaki tüm ilmekleri alana kadar bu işleme devam edin. Kısaltılmış sıraları örerken, örgüye hep 2 ters ilmekten sonra döndürmenizi öneririz. Deliklerin oluşmaları için, örgüyü döndürdükten sonra, dönüş sırasının başlangıcından 1 atma ilmek yapın. Sonraki sırada bu atmayı bir sonraki ilmekle beraber örün. Ön yaka bordürleri boyunca bekletilen 52 ilmeği alın ve tüm 276 ilmek üzerinden 4 sıra başlangıç örgüsü yapıp, ilmekleri iğne ile kapatın. Yaka bordürlerini gizli dikişle yaka için kesilen ilmeklerin üzerine, sol ön kenarını sağ ön kenarının üstüne bindirerek dikin. Yanları 47 cm. boyunca dikin ve kolları takın. Kol altlarını kapatın. İliklerin hizasına düğmeleri dikin.

Erkek Kazağı Örneği

Erkek Kazağı Örneği Şeması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ