Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Şeker Pembesi Bluz Yapılışı

Şeker Pembesi Bluz Yapılışı

Rengi pembenin en güzel tonlarından biri, modeli de çok şık. Kısa kollu bu çok şık bluzu örmek bize, giymek de kızlarımıza çok keyifli gelecek.

Malzemeler :

Nako Marka  Superlambs Special

6917 (3 yumak) ,

4,5 numara şişler ve 3,5 numara tığ.

şık örgü modelleri, kız çocuk örgü bluz örnekleri, en güzel örgüler

Yapılışı : (7-8 Yaş)

Arka ve Ön İçin : Arka ve ön bedenler beraber örülür. 50 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 4 sıra örüldükten sonra kol evi için bir taraftan 2+21 ilmek artırarak 73 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 30 cm örülerek kol evi için artırma yapılan taraftan 21+2 ilmek kesilerek 50 ilmeğe düşürülür ve arka beden tamamlanır. Ön beden geçilir. 8 sıra düz örülüp, ilmek kesilen taraftan tekrar kol evi için 2+21 ilmek artırılır. 6 cm örülür, yaka için kol evi tarafından 3 defa 1’er ilmek kesilir. 2 sıra örülür, 2+1+1 ilmek kesilir, 4 sıra örülür, 1 sıra ters örülüp, tekrar düz örgüye geçilir. Yaka tarafından 26 ilmek örgünün tersinden 3 cm aşağıdan 1 ilmek alınır, şişteki bir ilmekle beraber alınarak kesilir, diğer 25 ilmeğe de aynı işlem uygulanarak pilenin bir tarafı yapılmış olur. 30 sıra düz, 1 sıra ters, 8 sıra düz örülüp, tekrar pile işlemi yapılır. Yaka tarafından 1+1+2 ilmek artırılır, 2 sıra örülür, yaka için 3 defa 1’er ilmek artırılır, 6 cm düz örülüp kol evi için 21+2 ilmek kesilir. Kalan 50 ilmek 4 sıra düz örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir. Ön ortasında oluşan pileler, katlama yerinden ön ortasına doğru katlanarak dikilir.

Kollar İçin : 50 ilmek başlanarak 2 sıra 1+1 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Kol evi için her iki taraftan 14 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 10 cm’de kalan 22 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : Yaka etrafına ve etek uçlarına 1’er sıra sık iğne yapılır. 1 metre zincir çekilerek yaka etrafından geçirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ