Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Sarı Şeker Süveter Yapılışı

Sarı Şeker Süveter Yapılışı

Modele ismini ben verdim, çünkü görür görmez aklıma ilk sarı şeker geldi. Bence çok şeker bir model. Örmesi de çok kolay. Hemen yapılışına bir göz atı, malzemelerinizi hazırlayın ve hiç vakit kaybetmeden örmeye başlayın…

Malzemeler :

Kartopu ZAMBAK

Renk No : K330 2×100 gr

Şiş No : 5

Yapılışı : (2-3 yaş)

Arka Beden İçin : 46 ilmekle başlayarak 8 sıra 2+2 çift lastik örün Düz örgüye geçip 19 cm boyunca düz örün ve tekrar 2+2 lastik örgüye geçin. Lastik örgüye geçtiğiniz sırada kol evini de açmaya başlayın. Kol oyuntusu için toplam 4 defa olmak üzere her sırada 1’er ilmek kesin. Toplam boyu 40 cm olunca tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

kartopu örgü modelleri, en güzel şık kız çocuk örgü örnekleri, 2011 örgü çeşitleri, sarı süveter yapılışı

Ön Beden İçin : 46 ilmekle başlayarak 8 sıra 2+2 çift lastik örün. Düz örgüye geçip 12 sıra örün ve şablondaki kalp modelini uygulamaya başlayın. Kalpten sonra 12 sıra daha düz örgü örüp, 2+2 olarak çift lastik örmeye başlayın. 4 sıra lastik ördükten sonra arkadaki gibi 1+1+1+1 olarak kol evini açın. Toplam boy 27 cm olduğunda yaka oyuntusu için örgünün ortasında 2 ilmek kesin. örgü boyunca yaka kenarından 2 ilmeği düz olarak götürün. Bu 2 düz ilmeğin yanından olmak üzere her sırada 1 ilmek eksilterek, toplam 8 ilmek kesin. Omuzda kalan 10 ilmekle 6 cm daha 2+2 çift lastik örüp bitirin. Aynı işlemi yakanın diğer tarafında da uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ