Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Bereler, Bluz Modelleri // Sarı Hırka-Şapka Takımı

Sarı Hırka-Şapka Takımı

Yorum Yazın

Reklamlar

Hem çok şık, hem de çok zarif bir takım. Şıklığından ödün vermeyen küçük hanımların gözdesi olacağa benziyor.

Malzemeler : Kartopu Marka BAŞAK

Renk No : K327 4×100 gr

Şiş No : 5 / çift kat ip

Yapılışı : (2 yaş)

Arka Beden İçin : 60 ilmekle 10 sıra pirinç örün. Pirinç için; ilk sırayı 1 düz, 1 ters olarak örün. Sonraki sırada düz ilmeklerin üzerine ters, ters ilmeklerin üzerine düz örgü ile devam edin. Pirinçten sonra düz örgüye geçin ve modeli kurmaya başlayın.

en güzel kartopu örgü modelleri, kız çocuk örgü takım örnekleri, sarı şapka ve hırka yapılışı

1. sıra : 3 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 1 ilmek düz örün, 2 ilmeği birlikte örün, 8 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 1 ilmek düz örün, 2 ilmeği birlikte örün, 8 ilmek düz örün…şeklinde sırayı tamamlayın. Arka yüzde ilmeklerin tamamını geldiği gibi örün.

3. sıra : 4 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 1 ilmek düz örün, 2 ilmeği birlikte örün, 8 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 1 ilmek düz örün, 2 ilmeği birlikte örün…şeklinde sırayı tamamlayın.

5. sıra : 5 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 1 ilmek düz örün, 2 ilmeği birlikte örün, 8 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 1 ilmek düz örün, 2 ilmeği birlikte örün, 8 ilmek düz örün…şeklinde sırayı tamamlayın.

Bu şekilde üst üste 5 delik gelinceye kadar devam edin. Sonraki sırada modeli ters tarafa çevirin;

1. sıra : 11 ilmek düz örün, 2 ilmeği beraber örün, 1 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 8 ilmek düz örün, 2 ilmeği beraber örün, 1 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 8 ilmek düz örün, 2 ilmeği beraber örün…aynı şekilde sırayı tamamlayın.

2. sıra : 10 ilmek düz örün, 2 ilmeği beraber örün, 1 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 8 ilmek düz örün, 2 ilmeği beraber örün, 1 ilmek düz örün, 1 ip dolayın, 8 ilmek düz örün, 2 ilmeği birlikte örün…şeklinde sıra sonuna kadar devam edin.

Yine üst üste 5 delik olacak şekilde modele devam edin. Modeli bu şekilde 29 cm boyunca örün ve tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

Ön Bedenler İçin : 28 ilmekle başlayıp 10 sıra pirinç örüp, modele geçin. Arka parçadaki modeli uygulayarak, toplam boy 34 cm olunca yaka için tek taraftan, 11 ilmeği tek seferde kesin. Kalan ilmekleri 8 cm daha örüp, bitirin. Diğer ön parçayı da aynı şekilde örün.

Kollar İçin : 33 ilmekle başlayın. 10 sıra pirinç örün ve bedendeki modelin aynısını, sadece kolun ortasına tek bir motif olarak uygulayın. Toplam kol boyu 30 cm olunca bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örüp, tamamlayın.

Yaka İçin : Yakadan 70 ilmek çıkarın. 10 ilmek pirinç, 2 ilmek düz, 10 ilmek pirinç, 2 ilmek düz…olarak sırayı tamamlayın. Sonraki sıralarda düzleri 4 ilmek örerken, pirinçleri de 8 ilmeğe düşürün. Bu şekilde her sırada ilmekleri kaydırarak düzler 10 ilmek oluncaya kadar devam edin. Sonra aynı işlemi tersine yaparak, düz ilmekleri tekrar 2’ye düşürün. Tüm ilmeklerle 2 sıra pirinç örüp bitirin.

Ön biyelerden zincir çekerek, 5 adet düğme iliği yapın.

Şapka İçin : 60 ilmekle başlayarak, ilk sırada hırkadaki modeli kurun. Üst üste toplam 3 modeli bitirdikten sonra her motifin üzerinden 7 sıra boyunca 1’er 1’er ilmek eksiltin. Kalan 36 ilmeği ilk önce 2’şerli olarak kesin, daha sonra kalan tüm ilmekleri büzerek dikin.

Şapkanın Fırfırı İçin : Şapkanın altından 6 numara şişle 82 ilmek çıkarın. 8 sıra pirinç örüp bitirin.

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Siyah Şık Yelek Yapılışı
Nako Bebek Kazağı Yapılışı
Ebrulu Kayık Yaka Bayan Kazak Örneği

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

Leave a Reply

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain