Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Saç Örgülü Yelek

Saç Örgülü Yelek

İp: Dörtyüz gram

Şiş: Yedi numara

Beden: Otuzaltı-Otuzsekiz

Yeleğin önlerine atmışaltı ilmekle başlayın. İki sıra bir ters, bir düz lastik örün. Üzerine, ön ortasında on ilmeği bir sıra düz, bir sıra ters örün. Sekiz ilmek düz, iki ters, ondört düz, iki ters, oniki düz, iki ters, ondört düz, iki ters olarak devam edin.

Beş sıra sonra, ondört düz ilmekleri yedi-yedi saç örgü burun. Her on sırada saç örgü yaparak devam edin. Yüzyetmişsekiz sıra sonra iki sıra lastik örüp ilmekleri kapatın.

Arkaya seksen ilmekle başlayın. iki sıra lastik üzerine örnekle devam edin. Lastikten otuzaltı santimetre sonra ilmekleri kapatın.

Yaptığınız saç örgülü parçayı ortalayın. Ortadaki otuzaltı sıralık bölümü, ikinci saç örgüsünün alt kısmı arka parçaya gelecek şekilde dikin.

Yan dikişleri ekleyin. Önlere, otuz ilmekle cep örüp yeleği tamamlayın.


bayan kadın Saç Örgülü Yelek modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Saç Örgülü Yelek

ÖRNEK (on iki ilmek üzerinde):

1.sıra: Bir sıra iki ters, iki düz, iki ters, iki düz örün. Arka kısımı terse ters, düze düz yapın.

2.sıra: İki ilmek ters örün. Soldaki iki’nci ilmeği arkadan sağa, bir ‘inci ilmeği önden sola çevirip saç örgü yaparak düz örün. İkiters ilmekten sonra, her iki düz ilmeği saç örgü yaparak devam edin.

3.sıra: Bir ilmek ters örün. Sol şişteki iki’inci düz ilmeği önden sola çevirip ilk ilmeği arkadan çevirerek saç örgü gibi bir düz, bir ters örün, sol şişteki ilk ilmeği önden sola iki ‘inci ilmeği arkadan sağa çevirin. Bir ters, bir düz örün. Tekrar soldaki iki’inci ilmeği önden sola, iki’inci ilmeği arkadan sağa çevirip bir düz, bir ters örün. Bu şekilde devam edin.

4.sıra: İlk iki düz ilmeğin ilk ilmeğini önden sola, ikinci ilmeğini arkadan sağa çevirip saç örgü yapın. İki ters ilmekten sonra, tekrar iki düz ilmekleri saç örgü yaparak örneğe bu şekilde devam edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ