Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Saç Örgülü Erkek Kazağı

Saç Örgülü Erkek Kazağı

Malzeme: Nako Şenet

Renk no: 515 (10 yumak)

Şiş: 5

Örgü şekli: Modelli örgü, pirinç örgü

ARKA: Yetmişsekiz ilmek başlanır. Yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde ara ara yirmiiki ilmek artış yapılarak yüz ilmeğe ulaşılır ve pirinç örgü ile devam edilir. Beden boyu kırkbeş santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmibeş santimetre daha örülüp kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Yetmişsekiz ilmek başlanır. Yedi santimetre  iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde ara ara yirmiiki ilmek artış yapılarak yüz ilmeğe ulaşılır, ön bedende yanlardaki onaltı’şar ilmek pirinç, ortada kalan il-mekler ise diagram takip edilerek örülür. Beden boyu kırkbeş santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Ondokuz santimetre daha örülüp ön yaka için ortadan yirmidört ilmek kesilip omuzlarda otuz’ar ilmek kalana kadar yanlarından bir’er ilmek kesilir ve omuzlardaki otuz ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.


Saç Örgülü Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Kazağı

KOL: Elliiki ilmek başlanır. Yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üstünde ara ara dört ilmek artış yapılarak ellialtı ilmeğe ulaşılır. İlmeklerin ortasına iki adet üç’lü saç örgü ve araları dört ilmek ters örülür. Yanlarda kalan ilmekler pirinç örgü yapılır. İlmek sayısı doksanaltı olana dek yanlardan ilmek artışı yapılır. Kol boyu kırksekiz santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Tepede otuz ilmek kalana dek yanlardan bir’er ilmek eksiltilir. Tepede kalan otuz ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Tüm yaka etrafından şişe yetmişdört ilmek toplanır. Yedi santimetre iki+iki lastik yapılarak. İlmekler bir defada bitirilerek tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ