Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Saç Örgülü Çizgili Erkek Kazağı

Saç Örgülü Çizgili Erkek Kazağı

Malzeme: Nako Colormatik

Renk no: 31237(beş yumak)

Şiş no: 6

Örgü şekli:Ters örgü, saç örgüsü

ARKA: Seksenaltı ilmek başlanır. altı sıra iki+iki lastik örülür ve ters örgüye geçilir. Kırkbir santimetre örülür ve kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santimetre daha örülerek beden bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Seksenaltı ilmek başlanır. altı sıra iki+iki lastik örülür. Örnek, yirmibir ters altı düz, on ters dokuz düz, on ters altı düz, ikibir ters üzerine kurulur. Örgünün arka sırasında tersler ters, düzler düz olarak örülür. yirmibir ters örülür ve altı düz ilmek (üç+üç) şeklinde burulur. on ters örülür ve ortadaki dokuz ilmeğin ortasındaki üç ilmek başka şişe alınır. Sağdaki üç ilmek sol şişe takılır, ortadaki üç ilmek arkadan sol şişteki ilmeğin yanına alınıp birlikte örülerek baklava oluşturulur. On ters örülür ve altı ilmek (üç+üç) soldan sağa burulur. Yirmibir ilmek ters örülür ve örnek sırası tamamlanır.

Baklavanın ortasında üç ilmek direk olur. Ortadaki örneğin yanlarındaki burmalar on sırada bir yapılır. Ortadaki baklava örneği burmaları sekiz sırada bir yapılır ve örnek bu sırayla örülür. Kırkbir santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Elliüç santimetre’de yaka için bir yandan beş+üç+iki+bir ilmek şeklinde kesilir ve atmışdört santimetre’de hepsi kesilerek bitirilir. Yakanın diğer yarısı da aynı şekilde yapılır.

YAKA: Omuz dikildikten sonra şişe seksendört ilmek toplanır. iki sıra iki+iki lastik yapılır ve sonraki sırada terslerin üzerine düz, düzlerin üzerine ters örülür. altı santimetre’de yaka kesilerek bitirilir.

KOL: Elli ilmek başlanır. altı sıra iki+iki lastik örülür. Ön kısımın ortasındaki baklava örneği ilmekler ortalanarak kolda uygulanır. Kol evi kesimine kadar yanlardan belirli aralıklarla bir’er ilmek artırılarak kolda yetmişdört ilmeğe ulaşılır. kırkbeş santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Her düz sırada bir’er ilmek kesilir ve omuzda kalan yirmisekiz ilmek atmışsekiz santimetre’de bir defada kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ