Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Pirinç Örgülü Beyaz Hırka

Pirinç Örgülü Beyaz Hırka

MALZEME: Nako Süper İnci

RENK NO: 208(4 yumak)

ŞİŞ NO: 4,5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Tekli pirinç,burgu, düz örgü

AKSESUAR: Bir tane Düğme

ARKA: Seksensekiz ilmek başlanır. Tekli pirinç örneği uygulanır. Otuzbeş santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilerek, yirmiüç santimetre dahayapılarak beden bir seferde kesilerek tamamlanır.

ÖN: Kırkaltı ilmek başlanır. Örgünün başından ilk altı ilmek bir+bir, sonraki altı ilmek düz (saç örgüsü için) ve diğer ilmekler tekli pirinç örneği yapılarak tamamlanır.

Saç örgüsü (üç+üç) sekiz sırada bir burulur. Otuzbeş santimetre bu şekilde örülür. Otuzbeş santimetre’de baştaki lastik yapılan altı ilmeğin arasına bir tane ilik yapılır.


bayan kadın Pirinç Örgülü Beyaz Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Beyaz Hırka

Otuzbeş santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilerek, saç örgüsünden sonraki ilmeklerden her iki sırada bir bir’er ilmek azaltarak yaka çevresi verilir. Omuzda kalan yirmidört ilmek bir defada bitirilerek tamamlanır.

KOL: Atmışaltı ilmek başlanır. İlk yirmiüç ilmek pirinç, ortadaki yirmi ilmek düz, sondaki yirmiüç ilmek pirinç yapılarak örülür.

Yirmi sıra bu şekilde yapmaya devam edilin. Yirmibir. sırada aradaki yirmi ilmeğin her iki kenarında yedi tane bir ilmek azaltarak altı ilmeğe düşürülür.

Sekiz sırada bir ortadaki altı ilmek (üç+üç) şeklinde burgu yapılır. Yirmidokuz santimetre’de kol evi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir.

Her düz sırada kenarlarda bir’er ilmek azaltarak kol boyu elliiki santimetre’de kalan on ilmek bir defada bitirilerek tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ