Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Pirinç Örgülü Bayan Bluz

Pirinç Örgülü Bayan Bluz

MALZEME: Nako Süper İnci

RENK NO: 217(dört yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Ters örgü, ajur

AKSESUAR: On adet düğme

ARKA: Yetmişbeş ilmek başlanır. Ters örgü örülür. Otuzbir santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santimetre daha örülür ve ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Yetmişbeş ilmek başlanır. Örgünün başından ve sonundan yirmidört ilmek ters örülür. Örnek (örnek aralarına üç ters örülür) bir kesilir bir artırılır, üç düz örülür bir artırılır, bir kesilir, bir düz örülür, bir artınlır bir düz örülür, bir artırılır bir düz örülür, bir kesilir bir düz örülür bir artınlır, bir kesilir bir düz örülür,bir kesilir bir artırılır, bir düz örülür bir kesilir bir düz örülür, bir artırılır bir düz örülür, bir artırılır bir düz örülür, bir kesilir bir düz örülür bir artırılır, bir kesilir bir düz örülür, bir kesilir bir arttırılır, bir düz örülür… Otuzbir santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Beş santimetre daha örülür ve yaka kesintisi için ilmekler ortalanır ve üç+iki+bir şeklinde kesilir ve ellidört santimetre’de omuzda kalan onbeş ilmek bir defada kesilerek bitirilir.


bayan kadın Pirinç Örgülü Bayan Bluz  modelleri örnekleri çeşitleri örgü Bayan Bluz

KOL: Onaltı ilmek başlanır ve haraşo örülür. Ondört santimetre’de örgü kesilerek bitirilir. Üzerine kırk ilmek takılır ve on santimetre ters örgü ile örülür. dört sırada bir yanlardan bir’er ilmek artırılarak ellialtı ilmeğe ulaşılır. Otuzbeş santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir İlmek kesilir. Ellibeş santimetre’de örgü bir defada kesilerek bitirilir.

LASTİK: Onaltı ilmek başlanır. Haraşo örülür. üç ilmek örülüp bir ilmek kesilir, bir ilmek örülüp bir ilmek artırılır, onüç ilmek haraşo örülür. Lastikteki örnek bu şekilde uygulanır. Otuzsekiz santimetre yapılarak ve bitirilir. Ön ve arka bedene dikilir. beş adet sağa beş adet sola olmak üzere düğmeler süs olarak dikilir.

YAKA: Tüm yaka çevresinden şişe yüzyirmi ilmek toplanır ve üç sıra haraşo örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ