Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Parmaksız Saç Örgülü Uzun Eldiven Yapılışı

Parmaksız Saç Örgülü Uzun Eldiven Yapılışı

Bu kış eldivenlerimizi kendimiz öreceğiz ve keyifle giyeceğiz. Uzunluğuna, rengine ve modeline kendimiz karar vereceğimiz eldivenimizi örmesi de giymesi de çok keyifli olacağa benziyor. Hadi bakalım hanımlar şişlerinizi alın elinize ve aşağıdaki eldiveni örmeye başlayın. Malum; kış kapıda…;)

Saç örgüsü modeli uygulanmış, uzun eldiven için gereken malzemelerimiz :

100 gr orta kalınlıkta ip, 4 numara şişler

Yapılışı :

Eldivenimizi örmeye, örgü şişlerimize 40 ilmek atarak başlıyoruz. 1 sıra haraşo örerek kıvrılmasını önlüyoruz. 2. sıradan itibaren 4 ilmek düz 1 ilmek haraşo örerek 2 sıra tamamlıyoruz.

4 tane düz ördüğümüz ilmeklerimizi 2-2 olarak şişlerimizde yer değiştiriyoruz ki; saç örgüsü modelini yapabilmek için… Baş parmak kısmına geldiğimiz zaman tam ortasını bulup, orada bir ilmek kenarından 1’er tane arttırıyoruz. Bu işlemden sonraki 5 sıra boyunca baş parmak için parmağımıza ölçerek, 1’er ilmek arttırmaya devam ediyoruz. Baş parmak kısmını tamamladıktan sonra kesiyoruz.

Eldivenimizi örmeye diğer parmaklarımızı açıkta bırakacak uzunluğa ulaşıncaya kadar örmeye ve istediğimiz sıklıkta saç örgüsü modeli yerleştimeye devam ediyoruz.

Tamamladığımız eldivenimizin bilek kesintisini tek seferde yapıp, alt kısmından dikiyoruz. Sonra da giymeye başlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ