Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Örgü Oyuncak Tırtıl Yapılışı

Örgü Oyuncak Tırtıl Yapılışı

Çocuklarınız yeni rengarenk oyuncağına bayılacak ve hep onunla zaman geçirmek isteyecek. El emeği oyuncakların çok moda olduğu günümüzde, siz de en kıymetlinize en kıymetli oyuncağını kendi ellerinizle yapıp, hediye edebilirsiniz.

Malzemeler :

Kartopu Marka RESİTAL

Renk No : K442 1×100 gr, K010 1×100 gr, K515 1×100 gr, K763 1×100 gr, K327 1×100 gr, K535 1×100 gr.

Şiş No : 5,5

Yapılışı :

Yeşil iple 5 ilmek düz örgü örerek başlayın. Arka sırada tüm ilmekleri geldiği gibi örün. Örgünün yüzünde 1 ilmek artırın, gelen ilmekten 1 ilmek çıkararak 2 ilmek yapın. 1 ilmek düz örün, sonraki ilmekten yine 1 ilmek çıkararak 2 ilmek yapın. Arka sırada ilmekleri geldiği gibi örün. İlmek sayısı 25 oluncaya kadar örgünün yüzünde 1 ör, 1 artır şeklinde örmeye devam edin. Sonraki sıralarda ilmek sayınız 70 oluncaya kadar artırmaya devam edin. Ancak artırmalar sadece bir önceki sırada artırma yaptığınız yerlerden yapılacaktır. Yani; 1 örüp, 1 artırdığımız sıranın üzerine gelindiğinde 1 örüp, artırdığınız ilmeği de örün ve sonraki ilmekte artırma yapın. Bir sonraki sırada 3 ilmek örüp, sonraki ilmekte artırma yapın. Böylece artırmalarınız model üzerinde dağınık değil, düzgün ve yol yol görünür.

en güzel örgü oyuncaklar, tırtıl yapılışı, örgü oyuncak modelleri, kartopu örgüler

70 ilmekle 38 sıra artırma yapmadan düz olarak örün ve ipinizin rengini değiştirin. Yeni iple 38 sıra daha örün. Bu şekilde 38 sırada bir renk değiştirerek istediğiniz uzunlukta örün. Son renge geldiğinizde 7 ilmek örüp, 1 ilmek kesin. Sonraki sırada 6 ilmek örüp, 1 ilmek kesin. Sonraki sırada 5 ilmek örüp, 1 ilmek kesin. Bu şekilde ilmekler sıfırlanıncaya kadar eksiltme işlemi yapın ve bitirin.

Örgüyü uzunlamasına katlayıp dikin. İçini elyafla doldurun. Her renk değişimi olan sırayı iple büzün ve bağlayın. Ayaklarına renkli ponponlar yapın. Gözleri ve ağzı için zincirler çekip şekil verin ve tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ