Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Örgü Erkek Hırkası Tarifi

Örgü Erkek Hırkası Tarifi

Hep kızlarımız için örgü modeli mi vereceğiz ? Şimdi çok güzel bir erkek çocuk modelimiz var . Erkekler için örgü hırka tarifi istiyordunuz uzun süredir. Açıkçası ben de çok güzel el işi örgü erkek hırka modeli bulamamıştım. Haydi hanımlar iş başına. Hazır erkek ceketi satın almaya gerek yok artık. Siz de bu örgü erkek ceketi örneği evde kendiniz kolayca yapabilirsiniz çünkü resimli aşamalı detaylı anlatımlı tarifi aşağıda mevcut. Kolay gelsin.

Erkek hırka

Örgü Erkek Hırkası Tarifi

Ön Beden 

Önler için 56 ilmek atıyoruz 1 ters 1 düz ilmek lastik oluşturuyoruz. Boyutu size kalmış .Lastik bitiminde şişin başından 10 ilmeği bir iğneye takarak ayırıyoruz.

1 .) 26 ilmek düz örgü örüyoruz.1 ters 1 düz ilmek 6 ters ilmek 4 düz ilmek 6 ters ilmek 1 düz ilmek 2 ters ilmek ( arkadan tersler düz düzler ters örülür )

2.) 2 ilmek düz sonra ki 2 ilmek çapraz alınarak  düz örülür.Böylece 3 bakla çıkıyor.6 ilmek ters 4 düz ilmeği 2’şerli çapraz alarak düz örüyoruz .6 ilmek ters 1 düz 2 ters.

3.) 4 ilmek düz sonra 2 ,İlmek çapraz düz örülür.5 ilmek ters sonra ki ilmeği çapraz al düz ör .Arada ki ilmekler ters (2) yine 2 ilmeği çapraz al ( ama diğerinin tersine olacak) 5 ilmek ters 1 düz 2 ters 

4.) Baklalar aynen devam edecek.Sonra 4 ters 1 ilmek çaprazlayıp  düz (2) ilmek örülür.Ortada ki baklanın içine ister ters örgü ister pirinç örgü örülür.

5.) 6 sıralarda aynen örülür.Büyük baklanın yanında ki 2 ters ilmek kalana kadar devam edilir. 

Resimlerin büyük hali için üzerine tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ