Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nar Çiçeği Renkli Hırka

Nar Çiçeği Renkli Hırka

MALZEME: Nako Vizon(çift kat)

RENK NO: 236(dokuz yumak)

ŞİŞ NO: 7

ÖRGU ŞEKLİ:Düz örgü, ajur örgü

ARKA: Atmışdört ilmek başlanır, bir sıra haraşo örülerek düz örgüye geçilir. Beden boyu ellibeş santimetre örülerek kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilerek ellisekiz ilmekle örgüye devam edilir.Yirmidört santimetre daha örülerek arka yaka kesimi için ortadaki yirmidört ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan ondokuz’ar ilmek üç kademede bitirilerek tamamlanır.

ÖN: Otuzdört ilmek başlanır, bir sıra haraşo örülüp dört ilmek düz bir ilmek artırılır, üç ilmek düz bir itmek arttırılır şeklinde ilmekler dizilir. Arka sırada bütün ilmekler ters örülerek düz örgüyle devam edilir. Beden boyu ellibeş santimetre örülerek kol
evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilir. Toplam yetmişdört santimetre örülerek yaka kesimi için beş+iki+iki+bir+bir+bir ilmek kesilir. Üç santimetre daha örülerek omuza bırakılan ondokuz ilmek üç kademede azalarak tamamlanır. İlk sırada artırılan ilmekler sökülerek ön parça tamamlanır.


bayan kadın Nar Çiçeği Renkli Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Çiçeği Renkli Hırka

KOL: Kırkbeş  ilmek başlanır, bir sıra haraşo beş ilmek düz örülüp, bir ilmek artırılır, beş ilmek düz bir ilmek artırılır şeklinde ilmekler dizilir. Arka sırada bütün ilmekler ters örülerek düz örgüyle devam edilir. Yedi santimetre örülerek iki ilmekte bir bir’er ilmek kesilerek otuzaltı ilmeğe ulaşılır. İlk sırada çoğaltılarak ilmekler sökülerek kol ağzı tamamlanıp düz örgüyle devam edilir. Her beş sırada yanlardan bir’er ilmek artırılarak kırksekiz santimetre’e toplam ellisekiz ilmeğe tamamlanır. Kol evi için yanlardan iki+bir ilmek kesilerek elliiki ilmek kalana kadar her sırada bir’er ilmek, otuzaltı ilmek kalana kadar her sırada iki’şer ilmek, oniki ilmek kalana kadar her sırada üç’er ilmek kesilir. Kalan oniki ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe yetmişdört ilmek toplanarak iki sıra haraşo örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ