Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Şenet Erkek Kazağı

Nako Şenet Erkek Kazağı

MALZEME: Nako Şenet

RENK NO: 257(5 yumak)

ŞİŞ NO: 4,5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü

ARKA: Yüzonaltı ilmek başlanır. Beş santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde düz örgü ile devam edilir. Beden boyu kırkdört santimetrede kol evi için altı+bir+bir+bir ilmek kesilir. Beden boyu atmışüç santimetrede arka yaka ortasından otuz ilmek, yanlarından beşer ilmek eksiltilir. Omuzlarda kalan ilmekler üç kademede kesilip bitirilir.
ÖN: Yüzonaltı ilmek başlanır. beş santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde yanlarda otuz’ar ilmek düz, ortada kalan ilmekler diagram takip edilerek örgüye devam edilir.


Nako Şenet Erkek Kazağı modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Kazağı

Beden boyu kırkdört santimetre’de kol evi için altı+bir+bir+bir ilmek kesilir. Beden boyu ellisekiz santimetrede ön yaka ortasından onsekiz ilmek, yanlarından her sırada birer ilmek toplam onikişer ilmek kesilir. Omuzlarda kalan ilmekler üç kademede kesilip bitirilir.
KOL: Ellisekiz ilmek başlanır. beş santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üstünde kenarlarda ondört ilmek düz, ortada kalan ilmekler diagram takip edilerek yapılır.

İlmek sayısı doksansekiz olana dek yanlardan ara ara birer ilmek artırılır. Kol boyu kırkdört santimetrede kol evi için önce altı ilmek, daha sonra iki sırada bir birer ilmek kesilir. Tepede kalan yirmialtı ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Yaka çevresinden şişe yüz yirmi ilmek toplanır, dört santimetre iki+iki lastik örülüp ilmekler kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ