Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Rekor Fermuarlı Erkek Hırka

Nako Rekor Fermuarlı Erkek Hırka

MALZEME: Nako Rekor

RENK NO: 190 (Beş yumak)

ŞİŞ NO: Dört

ÖRGÜ ŞEKLİ: Modelli örgü

AKSESUAR: 58 santimetre fermuar

ARKA: 130 ilmek başlanır. Dört santimetre iki+dört lastik örülür. Lastik üzerinde düz ilmekler sağa ve sola kaydırılarak ters ilmekler ortaya alınıp 14 sıra örülür, daha sonra düz ilmekler tekrar yan ters yöne kaydırılarak ters ilmekler dışa alınır. Bu şekilde örgüye devam edilerek beden boyu 44 santimetrede kol evi için dört+üç+iki+bir ilmek kesilir. Beden boyu 66 santimetrede ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.


ÖN: 74 ilmek başlanır. Dört santimetre iki+dört lastik örülür. Lastik üzerinde arka bedendeki sıralı işlemler tekrar edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 44 santimetrede kol evi için dört+üç+iki+bir ilmek kesilir. Beden boyu 59 santimetrede ön yaka için dört+üç+iki+bir ilmek kesilir, 42 ilmek kalana dek kesim işlemine devam edilir. Kalan ilmekler bir defada kesilir. Ön kısma fermuar dikilerek bitirilir.


Nako Rekor Fermuarlı Erkek Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Fermuarlı Erkek Hırka

KOL: 60 ilmek başlanır. Dört santimetre iki+dört lastik örülür. Lastik üstünde bedende uygulanan model yapılmaya başlanır. İlmek sayısı 94 olana dek yanlardan artışlar yapılır. Kol boyu 44 santimetrede kol kesimleri birer ilmek olarak yapılır. Toplam 61 santimetrede tepede kalan 30 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka çevresinden şişe 130 ilmek toplanır. Ondört santimetre iki+dört lastik örülüp ilmekler kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ