Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Pırlanta Mor Hırka

Nako Pırlanta Mor Hırka

Malzeme: Nako pırlanta

Renk no:6736 (5, yumak)

Şiş no: 5

Örgü şekli: Düz örgü, ters örgü

Aksesuar: 2 adet düğme

ARKA: Yüzyirmisekiz ilmek başlanır. İlmekler onüç düz on ters dizilerek yirmi sıra örülür. Daha sonra ters örülen bölümde iki ilmek eksiltilir. Eksiltme işlemi yirmi sırada bir sadece ters örgü ile örülen ilmeklerde yapılır ve iki ilmek kalana dek devam eder. Beden boyu otuzsekiz santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Arka yaka için kol kesiminden yirmi santimetre yukarıda ortadan yirmi ilmek kesilir, yanlarında kalan yirmisekiz’er ilmek omuzlar için kesilerek bitirilir.

ÖN: Sekseniki ilmek başlanır. İlmekler onüç düz on ters dizilerek yirmi sıra örülür. Daha sonra ters örülen bölümde iki ilmek eksiltilir. Eksiltme işlemi yirmi sırada bir sadece ters örgü ile örülen ilmeklerde yapılır ve iki ilmek kalana dek devam eder. Beden boyu otuzsekiz santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilir. Ön yaka için her sırada bir’er ilmek kesilerek omuzda yirmisekiz ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.


bayan kadın Nako Pırlanta Mor Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Pırlanta Mor Hırka

KOL: Ellidokuz ilmek başlanır. İlmekler onüç düz on ters dizilerek örülür. Terslerde yine yirmi sırada bir iki ilmek eksiltilerek iki ters ilmek kalana kadar örülür. Kol uzunluğu otuzdokuz santimetre’de üç+iki+bir ilmek kesilir. Tepede onüç ilmek kalana dek yanlardan her sırada 1’er ilmek eksiltilir. Tepede kalan onüç ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Yaka kenarı için ön parçanın bir ucundan başlayıp yaka çevresi ve diğer ön parçanın tüm kenarı tığ ile üç sıra sık iğne yapılır. Sağ tarafa üst üste iki adet ilik-brit yapılır, karşısına düğme dikilerek tamamlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ