Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Bebek Örgüleri, Bluz Modelleri, Kazak Modelleri // Nako Bebek Kazağı Yapılışı

Nako Bebek Kazağı Yapılışı

Yorum Yazın

Reklamlar

Nako’nun en sevimli örgülerine hayat veren lolipop iple örülmüş çok şirin erkek çocuk kazağı modeli ile, küçük beylerin şıklığına şıklık katacaksınız.

Malzemeler : Nako Marka LOLİPOP

Renk No : 80437 (2 yumak)

Şiş No : 4

Aksesuar : 2 adet düğme

Yapılışı :

en güzel nako örgü modelleri, şık kazak yapılışı, örgü kazaklar, bluz modelleri, nako bebek örgü modelleri

Arka Beden İçin : 60 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 20 cm örülerek, kol evi için her iki taraftan, 6 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm olduğunda omuzlar için her iki taraftan 15’er ilmek 2 aşamada, sonraki sırada ortada kalan 18 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir.

Ön Beden İçin : 60 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 28 cm örülerek, yaka için ön ortasından 8 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 2+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm’de sağ omuzda kalan 15 ilmek 2 aşamada, sol omuzda kalan 15 ilmek 2 cm haraşo örülerek tek seferde kesilerek bitirilir. Sol omuzda 2 adet ilik açılır.

Kollar İçin : 36 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 8 defa, 1’er ilmek artış yapılarak 52 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 19 cm örülerek, kol evi için her iki taraftan 6 defa, 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm’de kalan 40 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

Yaka İçin : Yaka etrafından şişe 62 ilmek çıkarılır, 2 cm haraşo örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

 

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Kız Çocukları İçin Kazak
Robalı Çocuk Kazağı
Üç Renkli Hırka

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

Leave a Reply

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain