Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Nako Angoramatik Bayan Hırka

Nako Angoramatik Bayan Hırka

Mazleme: Nako Angoramatik

Renk no: 31207(5 yumak)

Şiş no: 4,5

Örgü şekli: Pirinç, düz, haraşo

Aksesuar: 2 adet düğme

ARKA: Doksan ilmek başlanır, Üç santimetre iki+iki lastik örülür. Pirinçle devam edilir. Otuzbeş örülerek ilmekler beş ters onaltı burgu, onaltı düz onaltı burgu, onaltı düz onaltı burgu, beş ters şeklinde dizilir. Kırkbeş santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan yetmişsekiz ilmekle devam edilir. Yirmibir santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki yirmialtı ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan yirmialtı’şar ilmek yirmialtı santimetre’e tamamlanarak bitirilir.

ÖN: Elli ilmek başlanır, üç santimetre iki+iki lastik örülür. Pirinçle devam edilir. Otuzbeş santimetre örülerek ilmekler arkadaki gibi dizilir. Kırküç santimetre’de ilk ilik açılır. Kırk ilmek sonra ikinci ilik açılır. Aynı anda kırküç santimetre’de kol evi için yandan üç+iki+bir ilmek kesilerek yaka kesimi için her sırada ön ortadan toplam onaltı ilmek olacak şekilde bir’er ilmek kesilir. Omuz için bırakılan y iirmialtı lmek yirmi dört santimetre’e tamamlanarak bitirilir.


bayan kadın Nako Angoramatik Bayan Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Angoramatik Bayan Hırka

KOL: Kırkbeş ilmekle başlanır. İki+iki lastik üç santimetre örülür. Üstüne pirinç örülüp devam edilir. Üç santimetre’de bir bir’er bir’er artırılır. Kırküç santimetre’de üç+iki+bir şeklinde her iki taraftan atmışsekiz ilmekte kol evi kesilir. Ellialtı ilmekle yirmialtı santimetre örülür ve altı ilmekte bitirilir.

YAKA: Beş ilmek ters oniki ilmek düz, beş ilmek ters olacak şekilde toplam yirmiiki ilmek başlanır. Altı santimetre’de bir burularak yetmişbeş santimetre örülüp bitirilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ