Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Motifli Takım

Motifli Takım

Beden: 450 gr. kahverengi, 50 gr. gri.. Jile için, 270 gr. beyaz, 30 gr. gri yün. 2,5,3,5,5 numara şişler 4,5 numara tığ ile 3,5 yuvarlak şişler.
Ana motif: Düz örgü.
Kenar motif: Lastik – Tığ oyası. Örnek parça: 17 ilmek 24 sıra 3,5 numara şişle, 11 ilmek 16 sıra 5 numara şişle 10 cm.lik bir kare meydana getirir.
TUNİK
Arka beden: 2,5 numara şiş ile kahverengi iplikle 104 ilmek başlayın. 6 cm. lastik örün ve şemadaki gibi, 3,5 numara şiş ile düz örmeye devam edin. İlk sırada 13 ilmek eksiltin ve ör-neği kahverengi ile bitirin.
Yaka: 76 cm. yüksekliğe gelince, 17 ilmek kesin ve burası tam orta kabul edilerek, yaka kısmında kalan ilmekler, iki sırada bir 2 ilmek, diğer iki sırada da 1 er ilmek eksiltin.
Omuzlar: 78 cm. uzunluğa gelince, tüm ilmekleri kesin.
Ön beden: Yaka aralığına kadar, aynen arka parça gibi örülür.
Yaka aralığı: 56 cm. uzunluğa gelince, tam ortadan 7 ilmek kesin ve iki ayrı parça halinde örün.
Yaka: 73 cm. uzunluğa gelince, her iki aralıktan her İki sırada 4 İlmeği 5 kez tekrarlayarak kesin.
Omuzlar: 78 cm. uzunluğa gelince de kalan diğer iimekleri kesin.
Kollar: Ust kısımdan örmeye başlayın. 108 ilmek kahverengi yün ile düz örün ve 4 sırada bir, 1 ilmek eksiltin ve 23 kez tekrarlayın.
Eldiven: 43 cm. kadar örünce, ilk sırada serpiştirerek 30 ilmek eksiltin. Başparmak: 46 cm.’ye gelince, 2 ilmeği ayınn ve her 4 sırada 1 ilmek arttırarak, 4 kez tekrarlayın. Kenarda kalan 2 ilmeği 5 cm. kadar örün ve kapatın. Diğer kısım ise, baş parmak için ayrılmıştır. 5 cm.’de bu parçayı örün ve kesin.
Bitirilişi: Kenar ve omuzları dikin. Kolları takın. Yakanın sol oyuğunu 3,5 numara şiş geçirin ve 4 ilmek 5 cm. kadar lastik örün ve ikiye kıvırarak bordürü dikin. Yakanın sağ kısmına da aynı sol kısımdaki gibi şiş geçirerek bordür örün ve dikin. 3,5 numara şiş ile yaka çevresini 108 ilmek ile, 5 cm. lastik örün ve ikiye kıvırarak dikin. Eldivenin parmak ve kenar kısımlarını da 1,5 cm. içine kıvırarak dikin. Yakanın düğmelerini de ilikleri ayarlayarak dikin.

Beyaz Gri renkli bayan kadın Motifli Takım modelleri örnekleri çeşitleri örgü
JİLE
Arka beden: Beyaz renkli yün ile, 57 ilmekle başlayın ve düz örmeye başlayın.
Koltuk altı: 11 cm. uzunluğa gelince, her iki sırada 1 ilmek kesin ve 5 kez tekrarlayın.
Arka yaka: 45 cm. yükseklikte orta-dan 9 ilmek kesin ve yakka kenarla-rından her iki sırada bir, 4 ilmek daha sonra 2 ilmek, daha sonra da 1 ilmek eksilterek, yakayı kesin. Omuzlar: 49 cm. kadar örünce, kalan ilmekleri de kesin.
Ön beden: Beyaz yünle, 57 İlmek 5 cm. kadar düz örün. Daha sonra 27 ilmekten başlayarak şemadaki deseni örün.
Koltuk altı: 11 cm. kadar ördükten sonra, koltuk altına gelinmiş kabul edilir. Her iki yandan olmak üzere, 2 sırada 1’er ilmek eksiltin ve 5 kez tekrarlayın.
Omuz: 49 cm.’ye gelince, kalan ilmekleri kesin.
Bitirilişi: Omuzları dikin ve jilenin tüm yaka ve diğer kenarlarına tığla bordur geçin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ