Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Mekik Oyası ile Yapabileceklerimiz

Mekik Oyası ile Yapabileceklerimiz

Mekik Oyası ile Yapabileceklerimiz

Mekik oyası ile sadece yazma kenarı oyalamak dışında da bir çok şey yapabiliriz.. Bu galerimizde bunun bir çok örneğini göreceksiniz..

Mekik oyasını yapmak için bir mekik ve dantel iplerine ihtiyacınız olacak tabi kalın iplerle de yapabilirsiniz merserize tarzı, bunun yanı sıra size yardımcı olacak ataş tığ da kullanabilirsiniz, yalancı mekik oyası ile de bu işi yapabilirsiniz, bunun içinde size iğne yardımcı olacak ama büyükçe bir iğne.. Bu işi yaparak ekonominize katkı bile sağlayabilirsiniz..

Aşağıda bir video sizlere mekik oyası yapabilmek hakkında size fikir verecektir..

Modellere kısaca göz atacak olursak, Rengarenk ebruli ipleri kullanarak şık bir bileklik ve küpe göreceksiniz çok şık olmamışlar mı..

Yine küçük bir meteryalin üzerini boncukla mekik oyası yaparak bir broş yada küpe yapabilirsiniz..

Yeşilin harika tonlarının yine yeşil boncuklarla işlenmiş küpe yapabileceğiniz bir örneği görebilirsiniz..

Gece mavisi tonlarında bir taşın etrafı işlenerek şık bir kolye fikri hoşunuza gidebilir..

Kahverengi bir bileklik yine toprak tonlarında boncuklarla hazırlanmış bilekliğin kimi aşamaları yapılışı hakkında fikir verebilir size.

Pembe bir kolye ucu beyaz küpesi ile kombinlenmiş çok şık duruyor.. Lila ile oyalanmaya başlayan oya ile bir bilezik yapabilirsiniz mesela.. Mor renkli çok şık bir kolye ile küpesi ve daha fazlası galerimizde..

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ