Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kurdelalı Siyah Çorap

Kurdelalı Siyah Çorap

Malzeme: Nako süper inci

Renk no: 217( iki yumak)

Şiş no: 3,5(beş şiş)

Örgü şekli: Ajurlu model

Aksesuar: Yüzsantimetre kurdela

YAPILIŞI: Örgüye beş şiş ile çorabın konç kısmından ağız kısmına yetmişiki ilmek örülür. Yetmişiki ilmek dört şişe onsekiz’er olarak bölünür. Beş. şiş ile sırayla yapılır. Dört santimetre iki+iki lastik örülüp, ajurlu örgüye geçilin. Hemen sonra topuğa kadar yirmiiki santimetre ajurlu model yapılır.

Ajurlu model: İki düz yapılır bir artırılır, iki azaltılır bir çoğaltılır, iki kesilir bir artırılır, iki azaltılır iki düz örülür, bir çoğaltılır iki azaltılır, bir çoğaltılır iki kesilir, bir çoğaltılır iki azaltılır, iki düz şeklinde örülür.

Topuk için otuzaltı ilmek ayrı bir şişte bekletilip diğer otuzaltı ilmek onaltı ilmek kalana kadar her sırada yanlardan bir’er ilmek azaltılır.


bayan kadın Kurdelalı Siyah Çorap modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Siyah Çorap

Hemen sonra kalan onaltı ilmeğin yanlarından bir’er ilmek çoğalışla yeniden otuzaltı ilmeğe ulaşılır ve ayrı şişte bekletilen otuzaltı ilmekle birleştirilip yetmişiki ilmek çorabın burun ucuna kadar yirmidört ilmek düz taban kısmı kalan kırksekiz ilmekte ajurlu model ile yapılır.

Çorabın uç kısmında ilmekler onaltı +onaltı +onaltı+onaltı olarak dört’ e ayrılır.
Her onaltı ilmeklik bölümde her sırada bir’er ilmek azalır sekiz ilmeğe düşürülür.

Son olarak sekiz ilmek bir defada kesilerek tamamlanılır. Saten kurdela ikiye kesilerek elli santimetre çorabın konç kısmında ajurlardan geçirilip fiyonk örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ