Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kruvaze Yakalı, Yeşil Prens Bluzu Yapılışı

Kruvaze Yakalı, Yeşil Prens Bluzu Yapılışı

Yeşil renk kullanılarak örülmüş, kruvaze yaka ile de zenginleştirilmiş çok şık bluz, küçük presleri çok şık yapacak. Örgü modeli olarak da pirinç kullanarak hem çok kolaylıkla, hem de zevkle örüp, çabucak bitireceksiniz. Yapılışına bir göz atıp, hemen başlayabilirsiniz.

Malzemeler : 

Kartopu Marka AKSOFT

Renk No : K391 2×100 gr

Şiş No : 4,5

Misinalı Şiş No : 4,5

Yapılışı : (15-20 aylık)

kartopu kruvaze örgü modelleri örnekleri, erkek çocuk örgü çeşitleri, en şık örgüler, yeşil bluz yapılışı

Arka Beden İçin : 60 ilmekle başlayarak 2+2 çift lastik ile 4 cm örün. Lastikten sonra pirinç örgüye geçin. 1 ilmek ters, 1 ilmek düz, 1 ilmek ters, 1 ilmek düz…şeklinde sırayı tamamlayın. 2. sırada ters ilmeklerin üzerine düz, düz ilmeklerin üzerine ters örgü örerek pirinç modelini 32 cm boyunca örün ve tüm ilmekleri tek seferde keserek parçayı tamamlayın.

en güzel örgü modelleri, kruvaze yakalı yeşil kazak, çocuk örgü çeşitleri

Ön Beden İçin : 60 ilmekle başlayarak, 2+2 çift lastik ile 4 cm örün. Lastikten sonra pirinç örgüye geçin. Pirinç modelini 17 cm ördükten sonra yaka kesimi için; sıra başından 18 ilmeği pirinç olarak örün. Gelen 24 ilmeği tek seferde kesin ve kalan 18 ilmeği de pirinç olarak örüp sırayı tamamlayın. Yanlardaki 18’er ilmeği pirinç modelinin toplam boyu 32 cm olunca tek seferde keserek bitirin.

Kollar İçin : 30 ilmekle başlayarak, 4 cm 2+2 çift lastik örün. Lastikten sonra pirinç örgüye geçin. Pirinç örgü ile 22 cm boyunca örerken, örgünün her iki tarafından, belli aralıklarla 1’er 1’er ilmek artırarak 40 ilmeğe çıkın ve 22 cm’de tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın. Diğer kolu da aynı şekilde örüp, bitirin.

Yaka İçin : Bedeni dikerek birleştirdikten sonra yakadan 100 ilmek çıkarın. Misinalı şişle 13 cm boyunca 2+2 çift lastik örüp, bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ