Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kolları Saç Örgülü Kazak

Kolları Saç Örgülü Kazak

Beden: 42-44
Malzemesi: 500 gr. kemik rengi, 50 gr. kahverengi yün. 2 m. kürk şeriti. 5,5 numara şiş.

Ana motif: Poligon desen:
1. sıra: 3 ters, 2 düz, 4 ters, devam edin ve sıranın sonunda 4 ters yerine, 3 ters yapıp bırakın.
2. sıra: olduğu gibi örün.
3. sıra: Aynı 1. sıra gibi örün.
5. sıra: 1 ters, sağa bir çarpı: (2 ilmek arkaya alınır ve bekletilir. Arkadan gelen bekletilen ilmek ters), 1 çapraz sola: (1 ilmek ön taraftan beklemeye alınır. İki ilmek ters örülür ve beklemeye bırakılan 2 ilmek düz örülür), 1 ilmek ters.
7. sıra: 1 ters, 1 düz, 4 ters, 2 düz, 4 ters bir düzle, 1 tersle bitirin. 9. sıra: 1 ters, 1 sola çapraz, 1 sağa çapraz, 1 ters..
11. sıra: 11. sıranın aynısını örün. 13. sıra: 5. sıranın aynısını, örün. Saç örgüleri: 6 ilmekle örülür.
1. sıra: Düz örün.
2. sıra ve çift sayılar: Ters örün.
3. sıra: 1 sıranın aynı örün.
5. sıra: Ön yüzden 3 ilmek beklemeye alın diğer 3 ilmeği düz örün ve beklemeye bıraktığınız 3 ilmeği düz örün. 7. ve 9. sıralar: Düz örün. 11. sıra: 1. sıradan tekrar edin.

Kenar motif: Lastik Örnek parça: 12 ilmekle 17 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir, gon örgü yapın.

bayan kadın kolları saç örgülü kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan kazak

Ön beden: 5,5 numara şiş ile, 56 ilmek kemik rengi yün ile lastik örmeye başlayın. 5 cm. kadar ördükten sonra, 7 numara şiş geçirilerek, poligon örgü yapmaya başlayın. İlk sıradan itibaren serpiştirilerek, 14 ilmek arttırın.

Koltuk altı: 26 cm. yükseklikte her iki yandan 7’şer ilmek eksiltin. Yaka ve Omuzlar: 47 cm. uzunlukta tam ortadan 16 ilmek kesin. İki ayrı parça halinde öreceğiniz diğer kısımları iki sırada 1 ilmek iki kez eksiltin. Yakanın 7 cm. tüm ilmekleri kesin.

Arka beden: Arka bedeni aynı ön beden gibi yalnız poligon örgü yerine, ters düz örgü örün ve 49 cm. yakayı açm.

Kollar: 5,5 numara şiş ile, beyaz yünle 28 ilmekle lastik örmeye başlayın ve 6 cm. kadar örün daha sonra 16 ilmek arttırarak, 1. sıradan sonra, ortadan 6 ilmekle kahverengi yönü kullanarak, saç örgüsü motifini örmeye başlayın. Diğer ilmekler kemik rengi ile, ters düz örgü yapın ve her iki kenardan her 4 sırada 1 ilmek arttırın ve 5 kez tekrarlayın. 6 sırada bir 9 kez tekrarlayarak, yine 1 ilmek arttırın. 53 cm. yükseklikte, ortadan 14 ilmek hariç (bunlar saç örgüsü devam edilecektir) diğer ilmekleri kesin! Saç örgüsü şeridi iki ilmek arttirarak, yaka ve diğer kolun uzunluğunda örün.

Bitirilişi: Omuzlar, kollar ve kenarları dikin. Saç örgüsü şeritleri de omuz ve yakaya dikin ve bu saç örgülerinin arasına kürk şeritleri geçirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ