Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kız Çocuklar İçin Renkli Bolero Yapılışı

Kız Çocuklar İçin Renkli Bolero Yapılışı

Nako’nun cıvıl cıvıl renkli Lolipop ipliklerinden biri tam sizin zevkinize göre. Bu küçük hanımın üzerindeki şık boleronun yapımında da Lolipop ipliklerden biri kullanılmış. Böylece modele canlılık kazandırılmış.

Malzemeler : Nako Marka LOLİPOP

Renk No : 80433 (2 yumak)

Şiş No : 4

Aksesuar : 1 adet düğme

Yapılışı : 

nako bolero modelleri, en güzel şık kız çocuk örgü örnekleri, örgü bolerolar, örgü ceket modelleri

Arka ve Ön İçin : Arka ve ön bedenler beraber örülür. 56 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Beden boyu 24 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 16 ilmek kesilir. Her iki tarafta kalan 20’şer ilmekle örgüye devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek beden boyunca haraşo örülür. Ön ortası 8 cm olduğunda 3 sıra arayla 6 defa, 6 ilmek haraşo örülür, 1 ilmek artırılıp, 26 ilmeğe ulaşılır. Sonraki sırada aynı şekilde artırılan 6 ilmek kesilir. Her haraşo sırası örülürken bir defa ön ortasından başlanarak; 17 ilmek örülür, geri dönülür, 17 ilmek örülür, başa gelinir. Her düz sıralar örülürken bir defa; 15 ilmek örülür, geri dönülür, 15 ilmek örülür, başa gelinir. Bu şekilde 24 cm örüldükten sonra kol evi oluşturulup, 20 ilmek tek seferde kesilerek bitirilir. Diğer taraf da aynı şekilde örülür.

Kollar İçin : 32 ilmek başlanır, 5 diş haraşo örülür. Örgüye; 4 sıra düz, 3 diş haraşo, 4 sıra düz…şeklinde devam edilir. Her iki taraftan 5 sıra arayla 4 defa 1’er ilmek artış yapılarak 40 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan, 3+2+5 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 24 cm’de kalan 20 ilmek her iki taraftan 4+4 şeklinde kesilir. Kalan 4 ilmekle bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ