Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kırmızı Örgü Elbise Örneği (anlatımlı )

Kırmızı Örgü Elbise Örneği (anlatımlı )

Kırmızı Örgü Elbise Örneği

Gerekli Malzemeler
4 numaralı şiş
Nako bebe yünü kırmızı
Kenarlı geçmek için farklı bir renk yün

Gül için tığ

Yapılışı

ÖN :Nako kırmızı bebe yününü 4 numaralı şiş ile 60 ilmek atıp baslayın, iki ters iki düz 6 sıra lastik yaptıktan sonra sonra düz örgü olarak devam edeceksiniz..

Yaklasik 25 – 30 cm düz ördükten sonra bebegin boyunuda dikkate alarak roba kısmını tekrar 2 ters 2 yüz lastik olarak devam edin yaklaşık 10 cm ördükten sonra ortasını yanlardan sayarak ortalayın ve kesin yan kısımlarda kalanlarından omuz bölümünü oluşturmak için devam edin,  5 cm kadar ördükten sonra keserek bitirin aynı işlemi diğer omuz içinde uygulayın..

ARKA: Önde yaptığınız işlemlerin aynısını arka içinde yapın..

İki parçayı üst üste koyup birleştirin ve dikin kenarlarını tığla farklı bir renk kullanarak küçük tomurcuklar yaparak süsleyebilirsiniz..

GÜL :

Gül için 6 tane zincir çekip birlestiriyorsunuz, içi dolana kadar trabzan çekin sonra arakadan beşer zincir çekip aralara batırın ve beşer beşer doldurun, aynı şekilde yine arkadan bu sefer 8 zincir çekip aralarına batırıp tekrar doldurun ve kesin.. istediğiniz büyüklükte gül elde edebilirsiniz arka kısmından zincir ekleyip doldurmak suretiyle..

Aynı renkten gül motifi yapıp dikebilirsiniz..

Zeynep Yıldız tarafından gönderilmiştir..

kırmızı şiş ile elbise ve gül motifli süsü

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ