Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kareli Düğmeli Hırka

Kareli Düğmeli Hırka

MALZEME: Nako Vizon

RENK NO: 1986(5 yumak)517, 214(1 yumak) 195(4 yumak)

ŞİŞ NO: Altı

ÖRGÜ ŞEKLİ: Jakarlı örgü

AKSESUAR: Yedi tane düğme

ARKA: Doksan ilmek başlanır. Yedi santimetre bir+bir lastik örülür. Diagram bir takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu kırksekiz santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir.

Yirmialtı santimetre daha örülerek arka yaka için ilmekler ortalanıp yirmidört ilmek kesilir. Yanlarından her sırada bir’er ilmek kesilerek omuzlarda kalan yirmialtı’şar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


Kareli Düğmeli Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü Düğmeli Hırka

ÖN: Elli ilmek başlanır, ön ortaya gelen ilmek haraşo on ilmek düz, kalan ilmekler sekiz santimetre bir+bir lastik örülür. Diagram bir takip edilerek örgüye devam edilir.

Her üç santimetre’de bir toplam beş tane ilik açılır. Lastik başlangıcından itibaren onyedi santimetre örülür daha sonra yirmibeş ilmek çıkarılarak yirmibeş santimetre düz örülüp, cep oluşturulur, iç kışıma dikilir.

Beden boyu kırk santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Onaltı santimetre daha örülerek ön yaka için altı+dört+üç+iki+bir ilmek kesilerek kol evi yirmialtı santimetre’e tamamlanır. Omuzda kalan ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: 45 ilmek başlanır. 8 cm 1+1 lastik örülür. Diagram 2 takip edilerek örgüye devam edilir. Her 2 cm’de yanlardan 1’er ilmek artırılarak toplam 75 ilmeğe ulaşılır. 52 cm örüldükten sonra bütün ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: 84 ilmek çıkarılarak 8 ilmek haraşo örülerek diğer ilmekler 10 cm 1+1 lastik örülür. 3 cm ara ile iki ilik açılarak bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ