Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Kare Yakalı Düğmeli Hırka

Kare Yakalı Düğmeli Hırka

MALZEME: Nako Angora(çift kat)

RENK NO: 207( Dört yumak)

ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü

AKSESUAR: Beş adet düğme

ARKA: Seksendört ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik bitiminden sonra düz örgüye geçilir. Yirmisekiz santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Toplam ellidört santimetre örülerek arka yaka için kırkiki ilmek ayrılarak iki+iki lastik örülür. dört santimetre daha örülerek yaka bir defada kesilerek bitirilir. Omuzlara bırakılan onaltı’şar ilmek iki kademede kesilerek bitirilir.

ÖN: Kırkiki ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik örülür. İlmekler iki ters bir düz, iki ters bir düz, iki ters dört düz, iki ters bir düz, iki ters bir düz, iki ters diğer ilmekler düz olarak dizilir. dört düz örülen ilmek ler dört sırada bir burulur. Yirmisekiz santimetre örülüp kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Toplam kırkbir santimetre örülerek yaka için onsekiz ilmek iki+iki lastik örülerek dört santimetre’e tamamlanıp bir defada kesilerek bitirilir. Omuzda bırakılan onaltı ilmek iki kademede kesilerek bitirilir.

KOL: Atmış ilmek başlanır, dört santimetre iki+iki lastik örülür. Her altı sırada yanlardan bir’er ilmek arttırılır. Lastikten sonra yirmiiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Her sırada yanlardan bir’er ilmek kesilerek kol genişliği sekiz santimetre’e düşürülür. Kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yakanın omuz üstlerinde diğer bölümlerinden ilmek alınarak dört santimetre iki+iki lastik örülerek bitirilir.

ÖN BANT: ön beden kenarından şişe 118 ilmek toplanarak dört santimetre iki+iki lastik örülür, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ