Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

İşlemeli, Kapüşonlu Panço Yapılışı

İşlemeli, Kapüşonlu Panço Yapılışı

Bu panço modeli bu yılın trendleri arasında olmaya aday. Kız çocuklarının çok severek kullanacaklarına eminim. Hemen siz de kızınız için örün, giydirin ve onun modadan uzak kalmasına engel olun…

Malzemeler :

Nako Marka Süper Saf Yün

217 (3 yumak), 208, 999 (1’er yumak),

4,5 numara örgü şişleri ve 4,5 numara tığ.

trend örgü modelleri, panço modeli, kız çocuk panço örnekleri, örgü pançolar

Yapılışı : (7-8 yaş için)

Panço Yapılışı İçin : 217 renk nolu iplikle 3 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Her iki taraftan67 defa 1’er ilmek artırılarak 137 ilmeğe ulaşılır. Panço boyu 50 cm olduğunda ilmekler ortalanır ve ortadaki 33 ilmek tek seferde kesilerek örgüye 52+52 şeklinde 2 parça halinde devam edilir. Her iki taraf da ayrı ayrı 41 cm örülüp, tek seferde kesilerek bitirilir.

Kapüşon İçin : 217 renk nolu iplikle ön ortalarından 36’şar cm bırakılarak ortada kalan bölümden kapüşon için şişe 80 ilmek çıkarılır, düz örgü yapılır. Kapüşon boyu 27 cm örülüp, ilmekler tek seferde kesilerek bitirilir.

Yaka İçin : Şemada görüldüğü gibi iğne ile işlenir. 208 renk nolu iplikle 50 cm zincir çekilir. Her zincir üzerine 1’er trabzan yapılarak 2 adet şerit oluşturulur. Ön ortalarına şekil verilerek, şeritler dikilir.

Hazırlanması : Son olarak pançonun bütün kenarlarına sırasıyla; 208 217, 999 renk nolu ipliklerle 1’er sıra sık iğne yapılır. Sık iğne yapıldıktan sonra tüm renkler kullanılarak, ön etek uçlarına 7’şer cm püskül takılıp, panço kullanıma hazır hale getirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ