Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

İki Renkli Pantolon Bluz Takımı

İki Renkli Pantolon Bluz Takımı

Renklerden sarı olanı da tercih etseniz, yeşil olanı da farketmez. Çünkü bence ikisi de birbirinden şık modeller. Ayrıca ikiz bebek sahipleri de iki rengi kullanarak, iki takım örebilirler. Hadi bakalım hanımlar şiş başına….

Malzemeler :

Kartopu FLORA

Renk No : K630 2×100 gr, K010 1×100 gr, K369 (sarı) veya K330 (yeşil) 1×100 gr. (Verilen yumak sayıları ile sadece 1 pantolon ve 1 kazak örülebilir.)

Şiş No : 4,5

ikiz çocuk takımları, kartopu örgü modelleri, en güzel örgü takımlar

Yapılışı : (2-3 yaş)

Bluz Arka Beden İçin : Beyaz renk iple 65 ilmek başlayarak 2 sıra haraşo örün. 4 sıra düz örgü örüp, ipinizi değiştirin. Renkli iple 2 sıra daha düz örgü örün ve tekrar beyaz ipe geçip, 18 cm olana kadar düz örmeye devam edin. Renkli ipe geçerek 65 ilmeği örün, sıra sonuna geldiğinizde şişinize 30 ilmek atın. Bütün ilmekleri örüp tekrar sıra sonuna geldiğinizde, diğer kol için 30 ilmek atın. Sıra başlarından 3’er ilmeği kol kenarları için haraşo olarak götürün. 125 ilmekle 10 cm boyunca örün. Yaka için ortadan 25 ilmeği 2 sıra haraşo örerken, yanlardaki ilmekleri geldiği gibi örmeye devam edin. 2 sıra haraşo ördüğünüz ilmekleri tek seferde kesin. Kollarda kalan 50’şer ilmeği reglan kol olarak kesmek için 3 ilmek haraşo örün, gelen 2 ilmeği birlikte örerek kesin, düz ilmekleri örün, 3 ilmek haraşo ile sırayı bitirin. Sonraki sıralarda 3 ilmek haraşonun yanındaki 2 ilmeği birlikte örerek kesme işlemine devam edin. 30 ilmek kalınca tüm ilmekleri tek seferde keserek bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örerek tamamlayın.

Bluz Ön Beden İçin : Beyaz iple 65 ilmek başlayarak 2 sıra haraşo örün. 4 sıra düz örgü örüp, ipinizi değiştirin. Renkli iple 2 sıra daha düz örgü örün ve tekrar beyaz ipe geçerek 17 cm örün. 17. cm’de 2 sıra renkli iple örün ve yine beyaz ipe geçin. Reglan kol kesimi için her iki taraftan 3’er ilmeği haraşo olarak örün. Haraşoların yanındaki 2’şer düz ilmekleri, her sırada birlikte örerek kesin. Bu şekilde 6 cm ördükten sonra ortadaki 22 ilmeği yaka için 2 sıra haraşo örün. Sonraki sırada 22 ilmeğin başındaki ve sonundaki 3’er ilmeği haraşo olarak örmeye devam ederken arada kalan 16 ilmeği tek seferde kesin. Yaka kenarındaki haraşoların yanından ve reglan kol kesiminden birer birer ilmek eksilterek 3 ilmeğe kadar düşün ve bitirin.

Pantolon İçin : Renkli iple 36 ilmek başlayın. 2 sıra haraşo örün ve şablondaki üçgen modelini uygulayın. Örgünün boyu 17 cm olunca 3 defa, tek taraftan4 sırada 1 ilmek artırın. 18 cm daha artırma yapmadan düz örgü örün. 8 cm boyunca 1 ters, 1 düz lastik örüp bitirin. Aynı parçadan 3 tane daha örün, ancak parçalardan yalnızca 2 tanesine üçgen modeli uygulanacak. Tüm parçaları dikerek birleştirin ve bel lastiğini içeriden katlayarak dikin.

Cepler İçin : 26 ilmekle başlayarak 2 sıra haraşo örün. Üzerine 7 cm düz örgü örün. 3 ilmek kalana kadar, her iki taraftan her sırada birer birer ilmek kesin be bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ