Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Bebek Örgüleri // İki Renk İle Bebek Battaniyesi Yapılışı

İki Renk İle Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yorum Yazın

Reklamlar

Kış aylarında aramıza yeni katılan küçük hanım ya da beylere bir hoşgeldin hediyesi düşünüyorsanız, bundan daha güzeli olamaz. Hem çok şık, hem çok kullanışlı ve en önemlisi de sizin el emeği-göz nuru eseriniz. Dolayısıyla çok kıymetli bir hediye olacak. Yapımını aşağıda açıkça yazıyorum ki; acemi örgücüler bile kolaylıkla yapabilecekler…

Malzemeler :

Battaniyeyi kullanacak bebeğin cinsiyetine göre renk belirleyebilirsiniz. 2 renk bebek yünü.

6 numara örgü şişleri.

Yapılışı :

Battaniyemizi iki aşamada öreceğiz. Her renk bir aşama olacak. Resimdeki modelin renklerinden yola çıkarak anlatacağım.

Battaniyemizin mavi kısmını örmek için, örgü şişlerimize 132 ilmek atarak başlıyoruz. 18 düz ilmek ve 1 ters ilmek örerek sırayı tamamlıyoruz. Aynı şekilde 110 cm olana kadar örmeye devam ediyoruz. 110 cm olduğunda tek seferde kesiyoruz. Ters olarak ördüğümüz ilmeklerin üzerine beyaz ile zincir örüp ekleyerek, mavi kısmı tamamlıyoruz.

Şimdi beyaz parçayı örmeye başlayabiliriz. Bunun için örgü şişlerimize 136 ilmek atarak, düz örgüye geçiyoruz. Yani ilmeklerimizi bir sıra boyunca düzden, ikinci sıra boyunca da tersten alarak düz örgü yapıyoruz. 5 sıra bu şekilde devam eden örgümüzde 6 sıraya geldiğimizde, iki ilmeği bir alarak sırayı tamamlıyoruz. bu işlemi 3 defa tekrarladıktan sonraki 10 sıra boyunca yine düz örmeye devam ediyoruz.

Beyaz renk ile ördüğümüz parçanın son sırasını yine 2 ilmeği bir alarak ördükten sonra, geriye doğru kıvırıp dikiyoruz. Böylece uçtaki kıvrımlı formu oluşturuyoruz.

Elde ettiğimiz beyaz parçayı, mavi parçanın ağız kısmına dikiyoruz. Tığ işi ile süsleyip kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Fiyonklu Bebek Yeleği (Anlatımlı)
Beyaz Elbise ve Lila Bolero Takımı
Kruvaze Yakalı, Yeşil Prens Bluzu Yapılışı

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

Leave a Reply

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain