Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Hırka Bere Takımı

Hırka Bere Takımı

Lila, pembe ve beyaz rengin mükemmel uyumu kullanılarak hazırlanmış model, kız çocuklarının şıklığına şıklık katacak. Bu kışı hem çok şık hem de çok sıcak geçirecekler. Kolayca örüp, severek kullanacağınız, farklı ama çok güzel bir takım. Hemen şişlerinizi ve iplerinizi hazırlayın ve örmeye başlayın…

Malzemeler :

Kartopu Marka BEBE

Renk No : K010 2×100 gr, K782 1×100 gr

Kartopu Marka BENEKLİ BEBE

Renk No : H211 1×100 gr

Şiş No : 4

2011 kartopu örgü modası, en güzel şık kız çocuk örgü modelleri, hırkalar, bluzlar, örgü örnekleri bebe modelleri

Yapılışı : (2-3 yaş)

Arka Beden İçin : Beyaz iple 74 ilmek başlayarak 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sırada 2 ilmeği birlikte örün, 1 ip dolayın, 2 ilmeği birlikte örün, 1 ip dolayın…şeklinde sıra sonuna kadar devam ederek ajurlu sırayı tamamlayın. Örgünün boyu 24 cm oluncaya kadar düz örmeye devam edin. 24 cm’de kolu 3+1+1 olarak açın. 37. cm’de tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın.

Ön Bedenler İçin : 37 ilmekle başlayarak 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sıra 2 ilmeği birlikte örün, 1 ip dolayın… şeklinde sırayı tamamlayın. 2 sıra düz örgü ördükten sonra detaylı resimde gördüğünüz gibi, farklı ebatlarda haraşo parçalar örüp dikişle ekleyin. 24. cm’de kolu 3+1+1 olarak açın. 32. cm’de yakayı 7+3+3+1+1 olarak açın. 37. cm’de tüm ilmekleri tek seferde keserek bitirin. Ön patlardan beyaz iple 65’er ilmek çıkarın, 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sırada 2 ilmeği beraber örün, 1 ip dolayın…şeklinde sıra sonuna kadar devam ederek ajurlu sırayı tamamlayın. 2 sıra düz örgü ördükten sonra bitirin. 2’ye katlayarak iç kısmından dikin.

Kollar İçin : 36 ilmek başlayarak 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sırada 2 ilmeği birlikte örün, 1 ip dolayın…şeklinde sıra sonuna kadar ajurlu sırayı tamamlayın. Düz örgüye geçin. 8 sırada bir mor desenli bebe ipi kullanarak, 1 sıra haraşo örerek çizgiler yapın. Kol boyu 23 cm oluncaya kadar her iki taraftan belli aralıklarla 1’er ilmek artırarak 56 ilmeğe çıkın. Kolu 3+1+1+1 olarak 36 ilmek kalıncaya kadar kesin ve bitirin.

NOT : Örgüye uyguladığınız tüm ajurlu kısımları 2’ye kıvırarak iç kısmından dikin.

Şapka İçin : 9 ilmekle başlayarak haraşo örgü ile 24 sıradan oluşan renkli parçalar örün ve dikerek birleştirin. Şapkanın tepesini büzerek dikin. Şapkanın altından beyaz iple 86 ilmek çıkarın. 2 sıra düz örgü örün. Sonraki sırada 2 ilmeği birlikte örün, 1 ip dolayın…şeklinde sıra sonuna kadar devam ederek, ajurlu sırayı tamamlayın. 2’ye katlayarak iç kısımdan dikin. Kulaklar için, 19 ilmekle başlayarak haraşo örün. Aralardan eksilterek 5 ilmeğe kadar düşün. 5 ilmekle 16 cm örün ve bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ