Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Gri Beyaz Yarasa Kollu Kazak

Gri Beyaz Yarasa Kollu Kazak

Şık bir model daha. Çok geniş yarasa kollar ve birbiri ardına tekrarlanan dalga motifleri, kazağın bütün özelliğini meydana getirmekte. Mavi yün ince bir kat simli iplik ile karıştırılarak kullanılmıştır. Beyaz çizgiler ise ongora yünden meydana gelmektedir.

Beden: 34-38.

Malzemesi: 300 gr. gri beyaz kırçıllı yün, 60 gr. beyaz yün. 7 numara şiş.

Kenar motif: 1 ters, 1 yüz lastik.

Ana motifi şemaya göre örün.

Örnek parça: 17 ilmek ve 21 sıra 10 cm.lik bir kare meydana getirir.

Renk sırası: *6 sıra kırçıllı, 2 sıra beyaz, * işaretinden tekrarlayın.

bayan kadın Gri Beyaz Yarasa Kollu Kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Kollu Kazak

Ön beden kenarından başlanarak kazağın tamamı tek parça halinde örülecektir.
Hazırlanışı: Kırçıllı yün ile 74 ilmekle başlayın, 8 cm. kenar motife göre örün. Sonra ana motife ve renk sırasına göre örün. Bu arada her 4.ncü sırada 3 defa 1, sonra her 2.nci sırada 26 defa 1 ve defa 29 ilmek artırın. Artırma yaptığınız ilmekleri de motife göre örün.
51 cm. yükseklikte yaka kısmı için ortadaki 16 ilmeği kapatın. İki tarafı ayrı ayrı örerken her 2.nci sırada iki defa 2, 2 defa 1 ilmek eksiltin. Yaka oyuğu yüksekliği 8 cm. olunca kazağın tam orta kısmına gelinmiş olacaktır. Arka yaka kısmı için iki parçanın arasına 28 ilmek ilave ederek kazağın diğer yarısını da aynı sistemde örün.

Bitirilişi: Yaka kenarındaki toplam 74 ilmeği kırçıllı yün ile şişe alıp 3 cm. kenar motife göre ördükten sonra, kazağın kol kenarındaki 40’ar ilmeği şişe geçirip 8 cm. kenar motife göre örün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ