Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Fistolu Volanlar

Fistolu Volanlar

MALZEME: 300 gr. kırmızı renk yün. 1,5 mt. fisto, 3,5 no ıu şiş. 1 düğme.

KULLANILAN ÖRGÜLER: 1 /1 lastik. 1 yüz 1 ters. Çiçekli haroşo örgü: Yüz sıralarda 10 sırada bir ve 10 ilmekte bir 1 çift ilmek yapılır (2 yüz), sonraki sırada bu iki ilmek örülmeden geçilir ve 3. sırada beraber örülürler; 10 sıra sonra tekrarlanan ikinci motif 1. motifin ortasına yapılır. Delikli örgü: 2 ilmek beraber, 1 atma.

ARKA: 84 ilmek atılır ve 4 cm. lastik örgüden sonra çiçekli haroşo örgü ile devam edilir, 43 cm’de kol oyuğu için yanlardan 2,1,1 ilmek kesilir. 46 cm’de örgü iki parçaya ayrılıp, sağ taraftan 3 ilmek atılır. 57 cm’de ilmekler bir seferde kapatılır.

bayan çocuk fistolu volanlar modelleri örnekleri çeşitleri örgü fistolu volanlar

ÖN: Arka gibi başlanır ve devam edilir. 39 cm’de ortaya 1. delik yapılır, sonraki sıralarda yanlardan 2 defa 1 delik yapılır ve böylece bir “V” meydana getirilir. “V” motifinin içinde kalan ilmekler normal haroşo. örgü, dışında kalan ilmekler ise çiçekli haroşo örgü yapılır. 44 cm’de ortaya bir delik daha yapılır ve ikinci “V” motifine başlanır. 50 cm’de orta 10 ilmek kapatılır ve 2 ilmek eksiltilerek ayrı parçalar halinde devam edilir. 57 cm’de kalan 20 ilmek kapatılır. KOL: 40 ilmek atılır ve 4 cm lastikten sonra yanlardan 8 defa 1 ilmek artırılarak çiçekli haroşo örgü yapılır. 31 cm’de yanlardan 2, 1, 1 ilmek kesilir ve 10 ilmek kalana kadar 1 ilmek eksiltllmeye devam edilir. 41 cm’de kalan ilmekler kapatılır.

HAZIRLANIŞI: Ön parçaya resimde görüldüğü gibi delikli motifin altına fisto dikilir. Omuzlar ve yanlar kapatılır. Kollar takılır. Arka yaka açıklığının sağ tarafına 1 ilik anılır ve hizasına düğme dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ