Bulunduğunuz Sayfa: Ana Sayfa // Genel // Fıstık Yeşili Bayan Hırka

Fıstık Yeşili Bayan Hırka

Yorum Yazın

Reklamlar

MALZEME: Nako Bambu

RENK NO: 1291(sekiz yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ:Düz örgü, iki+iki lastik örg

ARKA: Doksanaltı ilmek başlanır. onbir sıra iki+iki lastik yapılrak düz örgüye geçilir. otuzsekiz santimetre örülerek kol evi için yanlardan dört’er ilmek kesilerek seksensekiz ilmekle devam edilir. onaltı santimetre daha örülerek arka beden bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Oniki ilmek başlanır, ön beden boyunca baştan dört ilmek iki+iki lastik yapılır ve düz örgüye geçilir. Örgünün başından itibaren her düz sırada iki ilmek ve bir ilmek sırasıyla sekiz’er defa arttınlır. iki ilmek (sekiz defa) bir ilmek (sekiz defa). Örgünün diğer başında ondört sırada bir dört ilmek birden artırılır. Bu işlem üç kez tekrarlanır. Örgünün başında yapılan artırmalar bittikten sonra, iki sıra düz örülür ve beş sırada bir bir ilmek kesilmeye başlanır. Bu işlem örgü boyu bitene kadar tekrarlanır. otuzsekiz santimetre’de kol evi için dört ilmek kesilir ve ellidört santimetre’de ön beden üçdört ilmekle bir defada kesilerek bitirilir. Diğer yarısı da aynı şekilde yapılır.


bayan kadın Fıstık Yeşili Bayan Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Fıstık Yeşili Bayan Hırka

KOL: Elli ilmek başlanır. birbir sıra iki+iki lastik örülerek düz örgüye geçilir. Her beş sırada bir yanlardan bir’er ilmek artırılarak toplam atmış ilmeğe ulaşılır. otuzsekiz santimetre’de kol evi için yanlardan dört’er ilmek kesilir ve sırasıyla altı kez bir, üç kez iki, üç kez üç ilmek kesilerek dokuz ilmek kaldığında örgü kesilerek bitirilir.

YAN BANTLAR: yirmi ilmek başlanır. iki+iki lastik yapılarak ellibeş santimetre’de ilmekler kesilerek bitirilir.

ü

 

Şu Tariflere de Bakabilirsiniz:

Bordo Kız Çocuk Hırkası (Anlatımlı)
Tomurcuk Modelli Örgü Takım
Kare Yakalı Düğmeli Hırka

Önceki
Sonraki
merserize hırka şablonu

Leave a Reply

Copyright © 2011 Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi. el işleri
bayan kadın . örgü şal kazak tarifi .
Domain