Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Fırfırlı Yeşil Hırka

Fırfırlı Yeşil Hırka

MALZEME: Nako Şenet

RENK NO: 256(1 yumak)

263 (Üç yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, haraşo

AKSESUAR: On tane düğme

ARKA: Seksenaltı ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik yapılarak. Düz örgüye geçilerek otuz santimetre örülür. Kol evi için kenarlarda Üç+İki+Bir ilmek kesilir. Ondokuz santimetre daha yapılarak arka yaka için aradaki otuz ilmek bir defada kesilerek diğer sırada kesilen ilmeklerin yanlarından bir’er ilmek daha kesilir. Kol evi yirmiüç santimetre yapılınca omuzlara ayrılan yirmi’şer ilmek üç kademede azaltarak bitirilir.

ÖN: Kırkdört ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik yapılır. Düz örgüye geçilerek otuz santimetre yapılır. Kol evi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan otuzsekiz ilmek onbeş santimetre daha örülerek yaka kesimi için ön ortadan onsekiz+üç+üç ilmek kesilir. Kol evi yirmiüç santimetre’e yapılınca omuza ayrılan yirmi ilmek üç kademede bitirilerek tamamlanır.


bayan kadın Fırfırlı Yeşil Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Yeşil Hırka

KOL: İkiyüzatmışüç renk numaralı iplikle kırkdört ilmek başlanır, ikiyüzellialtı renk numaralı ipliğe geçilir. Bir’er sıra haraşo örülerek renk değişimi yapılır. Toplam altı sıra haraşo örülerek ikiyüzatmışüç renk numaralı ipliğe geçilerek iki sıra ters örülür. Düz örgüye geçilirken belirli aralıklarla yirmiiki ilmek arttırılıp otuzyedi santimetr örülür. Kol evi için yanlardan üç+iki ilmek kesilir. Otuz ilmek kalana kadar her sırada bir’er ilmek,hemen sonra üç sefer üç’er ilmek azaltarak örgüye devam edilir. Kalan ilmekler bir defada bitirilerek tamamlanır.

YAKA: Yaka çevresinde şişe yüzonsekiz ilmek toplanarak üç santimetre ters örgü yapılır.

ÖN BANT: Ön kenardan şişe yüzyirmi ilmek toplanarak üç santimetre iki+iki lastik örülür. Önün tek tarafında dört santimetre’de bir on tane ilik açılır.

FIRFIR: Kazağın önünden on., oniki. ve ondört santimetre’lerden çıkanlır. İkiyüzellialtı renk numaralı iplikle beş’er santimetre arayla yetmişdört’er ilmek çıkarılıp bir. sırada kırk, iki. sırada ellidört ilmek artırarak toplam yüzatmışsekiz ilmeğe ulaşlır. Üç sıra haraşo örülerek ikiüzatmışüç renk numaralı ipliğe geçilir. Bir sıra haraşo örülerek örgü bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ