Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

File ve Sık İğne İşlemeli Kolsuz Elbise

File ve Sık İğne İşlemeli Kolsuz Elbise

Malzeme: Serin
Renk No: 1131 (5 yumak)
Tığ NO:3
Örgü Şekli: Trabzan, sık iğne, zincir file örgü
ARKA: 46 cm zincir çekilir, her zincir üzerine 1 ‘er trabzan yapılır. Sonraki sıralarda her trabzan üzerine trabzan yapılarak örgüye devam edilir. Beden boyu 48 cm örülerek her iki taraftan 4 defa 1 ‘er cm eksiltilir. Beden boyu 70 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 4’er cm eksiltilir. Beden boyu 86 cm de arka ortasından 15 cm’lik kısıma 1 sıra kafes örülür, sonraki sırada kafes örülen yer yaka için bırakılarak örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 88 cm örülüp, bitirilir.
ÖN: 46 cm zincir çekilir, her zincir üzerine 1 ‘er trabzan yapılır. Sonraki sıralarda her trabzan üzerine trabzan yapılarak örgüye devam edilir. Beden boyu 45 cm de örgü

Nako yeni trend sık iğne işlemeli örgü elbise
ortalanarak orta kısmına diyagramdaki model uygulanmaya başlanır. Model uygulanırken her iki tarafındaki trabzanlar eksiltilir. Beden boyu 48 cm örülerek her iki taraftan 4 defa 1 ‘er cm eksiltme yapılır. Beden boyu 70 cm de diyagramın her iki tarafındaki 4’er cm trabzanlar kol evi için ayrılır. Diyagramdaki modelde bulunan yapraklarla örgüye devam edilir. Beden boyu 80 cm olduğunda yaka için örgü ortalanır ve ortada 5 cm bırakılarak örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 88 cm de bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ