Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Etek Ucu ve Kolları Fırfırlı Kolsuz Süveter

Etek Ucu ve Kolları Fırfırlı Kolsuz Süveter

Malzeme: Moher Special
Renk No: 1428 (3 yumak)
Şiş No:4
Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, nohut örneği
ARKA: 90 ilmek başlanır, 1 sıra ters örülüp nohut örneği uygulanır. Sol tarafta, 2 sıra arayla 6 defa 2’şer ilmek artış yapılarak 102 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 30 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 47 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 30 ilmek, sonraki sırada omuzlarda kalan 30’ar ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN: 90 ilmek başlanır, arka beden gibi örülürken, artış işlemi ön parçada sağ tarafta yapılır. Beden boyu 45 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 16 ilmek bir defada kesilerek örgüye iki parça halinde devam edilir. Ön ortalarından her sırada 3+3+1 ilmek kesilir. Beden boyu 48 cm de omuzlarda kalan 30’ar ilmek bir defada kesilerek bitirilir

Fırfırlı nohut örnekli örgü süveter
FIRFIR YAPILIŞ SAĞ KOL FIRFIRI:
150 ilmek başlanır, 2 sıra düz örülür. 3.sırada; 1 ilmek içinden 1 ilmek artış yapılarak 300 ilmeğe ulaşılır. Toplam 3 cm düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 1 adet örülür, kol etrafına dikilir.
SOL KOL, YAN BEDEN VE ETEK UCU FIRFIRLARI:
ı 5 parça şeklinde şeritler örülür. 1 adedi için: 200 ilmek başlanır, 2 sıra düz örülür. 3.sırada; 1 ilmek içinden 1 ilmek artış yapılarak 400 ilmeğe ulaşılır. Toplam 6 sıra düz örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Örülen bütün parçalar birbirine dikilir. Kol, yan beden ve etek ucuna “S” seklinde dikilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ