Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Düğmeli Erkek Hırkası

Düğmeli Erkek Hırkası

MALZEME: Nako Vizon

RENK NO: 1182( Dokuz yumak)

ŞİŞ NO: 5,5

ÖRGU ŞEKLİ: Modelli örgü

AKSESUAR: Dokuz adet düğme

ARKA: Yüzatmışsekiz ilmek başlanır. beş santimetre dört+dört lastik örülerek örgüye devam edilir. Beden boyu kırkdört santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santimetre daha örülerek kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Elliiki ilmek başlanır. beş santimetre dört+dört lastik örülür. Lastik üstünde diagram takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu kırkdört  santimetre’de kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Beden boyu atmışbir santimetre’de ön yaka için beş+üç+ iki+bir ilmek kesilip omuz hizasına gelindiğinde kalan ilmekler bir defada kapatılarak bitirilir.


bayan kadın Düğmeli Erkek Hırkası modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Erkek Hırkası

KOL: Kırksekiz ilmek başlanır. dört+dört lastik örgü ile devam edilir. Yanlardan iki sırada bir bir’er ilmek artırılarak atmış ilmeğe ulaşılır. Kol boyu kırkiki santimetre’de kol evi için üç+iki+bir ilmek kesilip tepede oniki ilmek kalana dek ara ara bir’er ilmek kesilir. Tepede oniki ilmek bir defada kesilip bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe seksen ilmek toplanarak, onüç santimetre dört+dört lastik örülüp ilmekler kesilerek bitirilir.

ÖN BANTLAR: Ön kenarlardan yaka kenarları dahil edilerek şişe yüzatmışdört ilmek toplanarak, onüç sıra dört+dört lastik örülür. Sol bant üzerine altı santimetre’de bir dokuz  ilik açılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ