Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Düğmeli Ebruli Erkek Hırka

Düğmeli Ebruli Erkek Hırka

MALZEME: Nako Colormatik

RENK NO: 31196(Altı yumak)

ŞİŞ NO: 6

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, haraşo

AKSESUAR: Altı adet düğme

ARKA: Seksen ilmek başlanır, onbir santimetre iki+bir lastik örülüp bir sıra haraşo örülür. Düz örgüye geçilir. Toplam kırkdört santimetre örülerek kol evi kesimi için yanlardan üç’er ilmek kesilir. Kalan yetmişdört ilmekle her üç sırada bir yanlardan onüç kere üç ilmek düz örülerek iki’şer ilmek kesilir. Kalan yirmiiki ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Kırkdört ilmek başlanır, onbir santimetre iki+bir lastik örülüp bir sıra haraşo örülür. Düz örgüye geçilir. Toplam kırkdört santimetre örülerek kol evi kesimi için üç ilmek kesilir. Kalan ilmekle her üç sırada bir onüç kere üç ilmek düz örülerek iki’şer ilmek kesilir. Toplam atmışdört santimetre’de yaka kesimi için dört+üç+iki+bir ilmek kesilir. Bütün ilmekler sıfırlanarak bitirilir.


Düğmeli Ebruli Erkek Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Hırka

KOL: 40 ilmek başlanır, sekiz santimetre iki+bir lastik örülüp bir sıra haraşo örülür. Düz örgüye geçilir. Toplam 13 kere her altı sırada bir yanlardan bir’er ilmek arttırılır. Toplam 51 santimetre’de 70 ilmekle kol evi için yanlardan üç’er ilmek kesilir.
Her üç sırada bir 13 kere üç ilmek düz örülerek iki’şer ilmek kesilip 12 ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe yetmişbeş ilmek toplanarak 6,5 santimetre bir+bir lastik örülür.

ÖN BANT: Ön beden kenarından şişe 143 ilmek toplanarak dört santimetre bir+bir lastik örülür. iki santimetre örülerek her on santimetre’de bir toplam altı adet bir’er ilik açılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ