Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Desenli Renkli Bebek Kazağı

Desenli Renkli Bebek Kazağı

Rengarenk iplerden, hatta evinizde mevcut artmış ipleri kullanarak bebeğinize soğuk kış günlerinde, giydirebileceğiniz, sıcacık bir kazak örebilirsiniz.

Kolları, gövdeyi, yakayı kısacası her parçayı farklı reklerde örebileceğiniz gibi, belli bir uyum içinde de örebilirsiniz.

Not : Ölçüler 3-4 yaş için geçerlidir.

Malzemeler :

En az 4-5 renk örgü ipleri,

3,5 numara örgü şişleri.

 

Yapılışı : Küçük kazağımızı örmeye arka parçasından başlıyoruz. Kırmızı renk ip ile 84 ilmek atarak örmeye başlıyoruz. 1+1 lastik örgüsü ile beraber, her 4 sırada bir iplerimizin rengini değiştiriyoruz. Düz örgüye geçtiğimiz sırada eşit aralıklarla 6 ilmek arttırma yapıyoruz. Toplam 40 cm ördükten sonra, sağ taraftan 6 ilmek kesiyoruz. (Omuzu açıkta bırakmak için, bu kısma ilik açacağız.) Kalan ilmekleri 5 sıra 1+1 lastik örüp, keserek parçamızı tamamlıyoruz.

Kazağın ön parçasını aynen arka gibi örüyoruz.36 cm olduğunda, yaka için tam ortadan 20 ilmeğimizi kesiyoruz. Yakanın iç tarafından iki sırada bir ve sırasıyla, 4+3+3 kesiyoruz. Toplam 40 cm olduğunda sağ omuz ilmeklerini kesip, sol omuzu 5 sıra 1+1 lastik örüyoruz. Lastik 1 cm olunca 3 tane düğme iliği açıp, keserek parçamızı tamamlıyoruz.

Kolları örmeye 38 ilmek atarak başlıyoruz. Lastikten sonra ilk sırada eşit aralıklarla 2 ilmek arttırıyoruz. Her dört sırada bir 18 kez 1’er ilmek arttırıyoruz. 24 cm’de keserek kolları tamamlıyoruz.

Şemadaki modeli kazağımızın önüne çapraz iğne işiyle işleyebiliriz.

Son olarak kollarını ve bedenini diktiğimiz kazağımızı tamamlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ