Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Desenli Bayan Süveter Örneği

Desenli Bayan Süveter Örneği

Kullanılacak Malzemeler
Yün: 2 adet 100 gr.lık siyah
2 adet 100 gr.lık gri renk yumak
Şiş: 5 numara
Beden: 40
Örülüşü
Siyah ve gri renk yün ile yapacağınız yeleğin kol, yaka ve etek ucuna siyah yün ile lastik yapın. Ön ve arkaya 105 ilmekle başlayın. Kolu 3-2-1 olarak kesin. Yaka kesimi için ilmekleri ortalayın. Bir tarafını, her 2 sırada, 1-1 keserek yakaya V şeklini verin. Kol ve yakanını kenarlarını lastik örün.


ÖRNEK YAPIMI (20 İLMEKLE)
1.SIRA: Düz örgü örün. (siyah renk ile) arka sırayı haraşo örün. 2.SIRA: 3 ilmek siyah, 1 ilmek gri, 3 siyah, 1 gri, 3 siyah, 1 gri olarak sıra başına kadar düz örün. Dönüş sırasında 2 ilmek gri, 1 ilmek siyah, 3 gri, 1 siyah; 3 gri, 1 siyah renkle ters örgü örün. 3.SIRA: Gri renk ile sıra başına kadar düz örün. Arka sırayı ters örün. 4.SIRA: Siyah renk ile ters örün. Arka sırayı da ters örün. 5.SIRA: Gri renk ile ters örün. Arka sırayı da ters örün. 6.SIRA: Gri renk ile düz örün. Arka sırayı ters örün. 7.SIRA: Siyah renk ile ters örün. Arka sırayı da ters örün. 8.SIRA: Gri renk ile ters örün. Arka sırayı da ters örün. 9.SIRA: 4 ilmek düz örün (gri renk ite) sağ şişi 3. sıranın altına batırıp ilmek alın. Aldığınız ilmeği sol şişe geçirin. “Geçirdiğiniz ilmekle yanındaki ilmeği düz örün. (Böylece ara toplamaları yapmış olursunuz.) 9 ilmek düz örün yine aynı şekilde toplayın.
Her 9 ilmekte işlemi yapın. Arka sırayı ters örün. 10.SIRA: Siyah renk ile ters örün. Arka sırayı da ters örün. 11 .SIRA: ,Gri ile ters örün. Arka sırayı da ters örün. 12.SIRA: 9 ilmek düz örün. 5. sıradaki haraşonun altına batırıp ilmek alın. İlmeği sol şişe geçirip 2 ilmeği düz örün. Arka sırayı ters örün. 13. sırada başa dönerek aynı işlemleri yapın.

Desenli Bayan Süveter Modeli örneği gri siyah örgü

Desenli Bayan Süveter Şeması

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ