Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Dantel Çanta

Dantel Çanta

MALZEME: 80 gramı beyaz 80 gramı ekru toplam 160 gram
File örgü ipliği, no. 10, beyaz, dantel tığı no. 1,25. Beyaz ipek ten 44 x 25 cm ve iki defa 15×5 cm; 14×4 cm ebadında 2 karton parçası; çapı 3 cm bombeli 1 düğme
BOYUTLARI: Desene bakınız
GERÇEKLEŞTİRME: Diyagramda belirtilen açıklamalara göre; 150 ilmikli bir taban zinciri üzerinde beyaz iplikle başlayınız ve beyaz iplikli 3 sıra diviti 1,25 tğ ile ve ekru iplik yandaki 3 sıra sık iğne 1,50 kroşe ile yer değiştirerek, çalışınız. Şemaya göre, kapağın kenarı için, İlk 6 sıra civarında solda 5 ilmik artırınız. 46.sıraya kadar etrafını çevrelemeye devam ediniz ve son 5 sıraya ulaştıktan sonra 5 ilmiğin solundan azaltınız. 51. sıranın sonundaki ipliği kesiniz. Ekru iplikle 9 ilmikten oluşan bir taban zinciri işlemeye başlayınız ve kenar oluşturmak için 2. ve 3. sıradaki her bir kenardan 1 ilmik arttırarak 20 sıra divit işleyiniz. 20. sıranın sonundaki ipliği kesiniz ve desende görüldüğü gibi gövdenin üzerindeki nesnenin üzerine sabitleyiniz.

Dantel Çanta modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Çanta
Kapak kenarı: Ekru iplik ile kapağın çevresi boyunca bir taban zinciri yapınız. Fantezi nokta ile aynı şekilde 3 sıra sık iğne yapınız. İpliği kesmeden önce ekru iplikli 1 sıra divitle bitiriniz. Bir uç bırakınız ve çantanın açılma yerinin üstü için aynı işi devam ettiriniz. Bitim: İpek astarı meydana getiriniz ve bunu çantanın üzerine sabitlemeden önce kenar hizasında 2 karton şeridi araya koyunuz. Öndeki sık iğnelerle başlayarak kenarları ilmikleyiniz sonra, astarın içine divit sırasını yerine geri koyunuz.
Çanta Sapı:Ekru iplik ile 125 cm’lik bir taban zinciri üzerindeki bir fantezi nokta gibi 4 sık iğne sırası üzerinde çalışınız ve suflenin (kabartma) üzerine sabitleyiniz.
Düğme: Ekru iplikten uçla oluşmuş düğümde başlayınız ve tekabül eden şemaya göre 7 tur işleyiniz. Düğmeyi içine koyunuz ve belirtildiği gibi önden ortaya doğru sabitleyiniz. Düğme kenarı için 13 cm uzunluğunda ıstakoz şeklinde bir kordon işleyiniz ve kapağın altına 2 ucu sabitleyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ