Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çok Amaçlı Bebek Örtüsü

Çok Amaçlı Bebek Örtüsü

GEREKLİ MALZEMELER:
250 gr. beyaz yün
3 numara şiş
İşlemeler için bir miktar sarı ve yeşil işleme ipliği.

KULLANILAN ÖRGÜLER:
Delikli örgü: 1 .sıra: 2 ilmeği birlikte yüz örün, 1 atma yapın. 2.sıra: Bütün ilmekleri ve atmaları ters örün.
Düz örgü: 1 sıra yüz, 1 sıra ters.

Fantezi örgü: Şemayı izleyerek öreceksiniz. 1.yıldızdan 1 sonraki ilmekten başlayıp 1. ve 2. yıldız arasını 2 kez tekrarlayın. Sonra, 1.yıldızdan A noktasına kadar çalışın. B ile C arasını uygulayarak tamamlayın.

Orta bindirmeyi şöyle yapın:
2 ilmeği sağ şişe örmeden alın. Sonraki ilmeği bunun üzerine bindirin. Dönüş sıraları şemada gösterilmemiştir, bütün ilmekleri ve atmaları ters örün.

Fantezi ajurlarla örülen bu örtüyü, minik çiçekler süslüyor. Bu örtüyü, araba örtüsü, beşik örtüsü, karyola örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. 3 numaralı şişlerle 167 ilmek başlayın, bordür için 16 sıra düz örgü, 2 sıra delikli örgü, 16 sıra düz örgü örün. Sonra şemayı izleyin.

Tamamlanınca 96 sıradan, yeniden 1. sıradan başlayın. Motif böylece 2 kez tekrarlandıktan sonra, bordürü başlangıçtaki gibi örün. Bütün ilmekleri kapatın.

Çok Amaçlı Bebek Örtüsü modelleri örnekleri Bebek Örtüsü çeşitleri örgü bayan

Tamamlama: örtünün yan kenarından 217 ilmek alm, 16 sıra düz örgü, 2 sıra delikli örgü, 16 sıra düz örgü örün. Aynı bordürü öteki kenara da yapm. Bordürleri delikli çizgisinden arkaya kıvırıp dikin. İşlemeleri yaparak tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ