Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çizgili Pembe Hrka

Çizgili Pembe Hrka

Malzeme: Nako astra

Renk no: 180 (üç yumak) 288 (bir yumak) 229 (bir yumak)

Şiş no: 5

Örgü şekli: Düz, pirinç

Aksesuar:4 düğme

ARKA: Yüzseksen renk numaralı iplikle on ilmek başlanır, dört sıra haraşo örülür. İlk sıra yüzseksen renk numaralı iplikle düz, iki yüzseksensekiz renk numaralı iplikle pirinç olarak bir’er ilmek örülerek sıra tamamlanır. Arka sıra sadece yüzseksen renk numaralı iplikle ters örülür. ikinci sıra yüzseksen renk numaralı iplikle düz, ikiyüzyirmidokuz renk numaralı İplikle pirinç olarak bir’er ilmek örülerek sıra tamamlanır. Arka sıra sadece yüzseksen renk numaralı iplikle ters örülür. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmi santimetre daha örülerek ortadaki yirmidört ilmek arka yaka için kesilir. Kesilen yirmidört ilmeğin yanlarından iki’şer ilmek daha kesilerek devam edilir. Omuzlara bırakılan yirmisekiz’er ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


bayan kadın Çizgili Pembe Hrka modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Çizgili Pembe Hrka

ÖN: Yüzseksen renk numaralı iplikle ellidört ilmek başlanır dört sıra haraşo örülür. Arkada yapılan model aynı şekilde uygulanır. Ön ortanın yedi ilmeği yüzseksen renk numaralı iplikle haraşo örülür. on santimetre aralıklarla dört adet ilik açılır. Kırkiki santimetre örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. yedi santimetre daha örülerek yaka kesimi için ön ortadan yedi+dört+üç+iki+iki+iki ilmek kesilerek kol evi yirmiiki santimetre’e tamamlanır. Omuz için bırakılan yirmiiki ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

KOL: Yüzseksen renk numaralı iplikle elli ilmek başlanır, dört sıra haraşo örülür. Arkada kurulan model aynı şekilde uygulanır. Her üç santimetre’de bir bir’er ilmek artırarak yetmişaltı ilmeğe tamamlanır. Kırküç santimetre örüldükten sonra kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Her sırada bir’er ilmek azaltılarak on ilmek kalana kadar devam edilir. Kalan on ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe on0 ilmek toplanarak, yedi santimetre haraşo örülüp bitirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ