Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çiçek Motifli Şal ve Panço

Çiçek Motifli Şal ve Panço

ip: Toplam 250gr.

Tığ:2 numara

İnce tiftik yünü 2 kat ederek zincir yapın. Halka örün. Halkanın üzerini uzun çekerek örün.

İkili toplayarak aralara 2 zincir çekip yuvarlak motifi örün. Etrafına beyaz renk ile zincirle çevirip kare olarak yapacağınız motifleri birbirinde ekleyin.

Bordo, pembe ve lila renk ile çiçeklerin ortalarını yerleştirin. 5 sıra olarak ekleyin.

İki kenarına püsküller geçirip bitirin. Bandanaya 12 ilmekle çekerek örmeye başlayın. Haroşo olarak baş çevreniz kadar örün. Katmerli çiçek yaparak dikerek birleştirin.

bayan kadın Çiçek Motifli Şal ve Panço modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Şal ve Panço

ip: Toplam 300gr. Tığ:2 numara

Kaskete tepe kısmından yapın. 15 sıra artırarak devam ederek örün. Daha sonra eksilterek 6 sıra yapın. Siperlik kısmı için, yarım ay şeklinde mukavva ya da kırılmayan bir malzemenin üzerini sıkiğne ile kaplayarak tepe kısmına birbirinde ekleyin. Şalı beyaz, pembe, lila, kırmızı, mor ve yeşil renklerle büyük motifler örerek birleştirin.

Motiflere zincir çekip halka örün. Halkanın üzerine uzun olarak 4 kez çekip toplayın. 3 zincir çekip tekrar uzun ilmeklerle 8 yapraklı orta bölümünü örün.

Ortadaki çiçeğin.arasındaki zincirlerden uzun ilmekler alıp 3’er yapraklarla devam edin. Etrafına beyaz renklerle köşelerde uzun atmalar arasına örümcek yaparak büyük kare motifleri birleştirip şalı bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ