Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çiçek motifli pirinç örgülü kazak

Çiçek motifli pirinç örgülü kazak

İp: 450 gr.

Şiş: 6,5 numara

Beden: 36-38

Ön ve arkaya 54 ilmekle başlayın. Arkada 20 cm pirinç üzerine düz örgü olarak kol kesimi yapmadan 40 cm örün. Arka yaka oyuntusunu yaparak omuzları kapatın.

Önde 20 cm pirinç örgü örün. 42 ilmek pirinç, 12 ilmek düz örgü olarak 4 sıra devam edin. Daha sonra, 32 ilmek pirinç, 22 ilmek düz örgü 4 sıradan sonra tekrar 22 ilmek pirinç, 32 ilmek düz olarak 4 sıradan sonra yine 12 ilmek pirinç, 42 ilmek düz örgü olarak 2 sıra örün.

Daha sonra, ilmekleri ortalayarak yakayı V şeklinde açın. Her iki tarafta, yaka kenarında 5 ilmeği pirinç olarak devam edin.

İç kısmından Ver ilmek eksilterek yakayı V şeklinde açın. 2 sıra sonra, yan taraftaki pirinç örgülerin üzerine düz örgü olarak devam edin.


bayan kadın Çiçek motifli pirinç örgülü kazak modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan örgülü kazak

Kol kesimi yapmadan 40 cm örüp ilmekleri kapatın. Kollara 34 ilmekle başlayın. 20 cm pirinç üzerine ortadaki 10 ilmeği pirinç, iki yandaki 12’şer ilmeği düz örgü devam edin.

4 sıra sonra, tüm ilmekleri düz örün. Kolun iki tarafından 1’er ilmek olarak 8’er ilmek artırın. 54 cm sonra, ilmekleri kapatarak bitirin.

Önde pirinç örgü kademelerin üzerine katmerli 5 çiçek yaparak bluzu süsleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ