Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Çiçek İşlemeli Çocuk Bluzu Yapılışı

Çiçek İşlemeli Çocuk Bluzu Yapılışı

Kahverengi ile yeşil rengin uyumu bu model ile göz dolduruyor. Önündeki çiçek desenli işlemeler de bluzun şıklığına şıklık katmış. Örmesi de cici kızlarınıza giydirmesi de çok keyifli olacak. Hadi hemen başlayalım…

Malzemeler : 

Kartopu Marka YAZGÜLÜ

Renk No : K890 2×100 gr, K369 1×100 gr

Şiş No : 3,5

Yapılışı : (2-3 yaş)

Arka Beden İçin : 78 ilmek yeşil iple başlayarak, 8 sıra tekli pirinç örün, yani; ilk sırayı 1 ters, 1 düz, bitirdikten sonra diğer sıralarda ters ilmeklerin üzerine düz, düz ilmeklerin üzerine ters ilmek gelecek şekilde modeli uygulayın. Kahverengi iple düz örgüye geçip, 24 cm boyunca örerken 8 cm’de bir, toplam 3 defa her iki yandan 1’er ilmek eksiltin. 24. cm’de reglan kol kesimi için; 1 ilmek örün, gelen 2 ilmeği birlikte örün, sonraki ilmekleri düz örgü olarak devam ettirin. Bu şekilde her iki yandan 23 kere ilmek eksilterek reglan kolu kesin. Kalan 30 ilmeği de tek seferde keserek tamamlayın.

Ön Beden İçin : Arka beden gibi örün. 24. cm’de reglan kolu kesmeye devam ederken, yaka için sıra başından 19 ilmeği örün, kalan ilmekleri şişte beklemeye alın. Şişinizdeki ilmeklerle 14 sıra örün ve bitirin. Beklettiğiniz ilmeklere geçin ve şişinize 8 ilmek daha atın. Bu 8 ilmeği örgü boyunca haraşo olarak götürün ve üzerine belli aralıklarla 2 ilik açın. Geri kalan ilmeklerle reglan kol kesimi yaparak düz örgü örün. 14 sıra sonra tüm ilmekleri tek seferde tek seferde keserek tamamlayın.

kartopu örgü örnekleri, kız çocuklar için bluz yapılışı, en güzel şık modern örgü modelleri

Kollar İçin : 44 ilmek yeşil iple başlayarak, 4 sıra pirinç örün. Kahverengi iple düz örgüye geçip, 9 sıra örün ve reglan kol kesimine geçin. Omuzda 10 ilmek kalınca kolu bitirin. Diğer kolu da aynı şekilde örün.

Yaka İçin : Yeşil iple yakadan 108 ilmek çıkarın. Haraşo olan 8 ilmeği haraşo olarak devam ettirin ve üzerine 1 adet ilik açın. Sonraki ilmekleri 2+2 çift lastik olarak örün. Sondaki 6 ilmeği de haraşo örün. Bu şekilde 8 sıra örüp bitirin.

Son olarak ön etek uçlarına çiçek deseni süslemeler yaparak bluzu tamamlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ