Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Bogazlı Mor Süveter

Bogazlı Mor Süveter

MALZEME: Nako Süper Angora

RENK NO: 3471 (iki yumak)

ŞİŞ NO: Altı

ÖRGÜ ŞEKLİ:Modelli örgü

ARKA: Seksen ilmek başlanır. yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde ara ara artış yapılarak doksanbir ilmeğe ulaşılır ve düz örgü ile devam edilir. Beden boyu ellibeş santimetre’de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN: Seksen ilmek başlanır. yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Lastik üzerinde ara ara artış yapılarak doksanbir ilmeğe ulaşılır ve diagram takip edilerek modelli örgü ile örgüye devam edilir.

Beden boyu kırk santimetre’de ön yaka için ortadan onbir ilmek kesilir. Yanlarından beş+beş+beş+beş ilmek kesilerek omuzlarda kalan yirmi’şer ilmek bir defada kesilerek bitirilir.


bayan kadın Bogazlı Mor Süveter modelleri örnekleri çeşitleri örgü bayan Mor Süveter

KOL BANTI: Omuzlar dikildikten sonra kol kenarların dan şişe atmışbeş ilmek toplanır. Dört santimetre iki+iki lastik örülerek ilmekler kesilip bitirilir.

YAKA: Tüm yaka etrafından şişe 72 ilmek toplanır. Dört sıra iki+iki lastik örülüp on santimetre ajurlu file modeli uygulanarak ilmekler kesilip bitirilir. Ajurlu file modeli: Örgünün her iki yüzünde iki ilmek birlikte örülüp, bir ilmek arttırılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ