Örgü resimli anlatımlı örgü sitesi

Beyaz Elbise ve Lila Bolero Takımı

Beyaz Elbise ve Lila Bolero Takımı

Kartopu marka bebe yünü ile örülmüş, çok cici ve çok kullanışlı elbise bolero takımı cici kızlara çok yakışacak. Yapılışı çok kolay ve çok şık bu takımı çok beğeneceksiniz ve hemen örmek isteyeceksiniz.

Malzemeler :

Kartopu Marka Bebe Yünü

Renk No : K001 (1 yumak), K535 (1 yumak)

Şiş No : 4

Yapılışı : (12-18 aylık)

Beyaz Elbise Arkası İçin : Beyaz iplik ile 70 ilmek atarak başlanır, 2 sıra haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. 26 cm boyunca düz olarak örülürken, belli aralıklarla her iki taraftan 9 kere 1’er ilmek eksiltilir. 26 cm olduğunda kol evi için her iki yandan 3+2+1 kesilir. 34 cm’de yaka için ortadaki 14 tek seferde kesilir. Omuzlarda 8 ilmek kalana kadar her sırada 1 ilmek kesilir.Kalan 8 ilmek  sıra daha örülüp tek seferde kesilerek tamamlanır.

en güzel bebek örgü modelleri, örgü elbise örnekleri, örgü bebek bolero modelleri, çiçekli örgü elbiseler

Beyaz Elbise Önü İçin : Arka ile aynı şekilde örülür. 32 cm’de yakayı açmak için ortadaki 14 ilmek tek seferde kesilir. Omuzlarda 8 ilmek kalana kadar 1’er ilmek kesilir. Kalan 8 ilmek ile 10 sıra daha örülür ve bitirilir.

Beyaz Elbise Kolları İçin : Elbisenin kol evlerinden şişe 55 ilmek çıkarılır, 2 sıra haraşo örülerek bitirilir.

Beyaz Elbise Yakası İçin : Yaka oyuntusundan şişe 74 ilmek çıkarılır ve 2 sıra haraşo örülerek tamamlanır.

Bolero Arkası İçin : Lila ip ile 50 ilmek başlanır, 2 sıra haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Toplam beden boyu 20 cm olana kadar düz örülür ve ilmekler tek seferde kesilerek tamamlanır.

Bolero Ön İçin : 14 ilmek başlanır, 2 sıra haraşo örülüp düz örgüye geçilir. Örgünün her düz sırasında, ilk ilmek şişten çıkarılmadan iki kere örülür. Böylece 1 ilmek artırılmış olur. Kalan bütün ilmekler geldiği gibi örülür. Bu şekilde toplam 10 ilmek artırılarak 24 ilmeğe ulaşılır. 9 cm daha düz örerken ilk 2 ilmek haraşo örülür. 9 cm olduğunda 2 haraşo ilmek, yaka için tek seferde kesilir. Daha sonra her sırada 1 ilmek olmak üzere 7 ilmek kesilir. Kalan 15 ilmekle 6 sıra daha örülüp, tek seferde kesilerek tamamlanır.

Bolero Kolları İçin : 40 ilmekle başlayıp, 2 sıra haraşodan sonra düz örgüye geçilir. 16 cm düz örerken belli aralıklarla 4 kere her iki taraftan birer ilmek artırılır. Toplam 48 ilmek ile kollar tamamlanır.

Bolero Yakası İçin : Ön patlardaki 2’şer haraşo boş bırakılarak düz örgü tarafından şişe 46 ilmek çıkarılır. Çıkarılan ilmeklerin, sıra başından ve sonundan 2 ilmek haraşo götürülür. Geri kalan ilmekler düz örülür. Yalnız yaka kıvrıldığında dış yüzeyde düz taraf kalacak şekilde ayarlanarak örülür. 3 sıra bu şekilde örülür, her iki taraftan 5 defa 1’er ilmek kesilip, kalan ilmekler de 2 sıra haraşo örülüp bitirilir.

Son olarak tığ işi çiçek modelleri ile elbise süslenir ve kullanıma hazır hale getirilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ